A+ R A-

Aprūpe

Kaķis pakļuva zem mašīnas. Ko darīt?

Diemžēl mājdzīvnieki ļoti bieži iet bojā zem garām braucošo automobiļu riteņiem. Taču ne vienmēr iznākums ir letāls, bieži vien tas atkarīgs no pirmās palīdzības, kuru Jūs sniegsiet savam mīlulim.

Audzējs suņiem

Diemžēl briesmīgā slimība, ar kuru šodien cīnās cilvēce, bieži vien zaudējot šajā nevienlīdzīgajā cīņā, nepagāja secen arī dzīvniekiem. Šodien parunāsim par to, kādi audzēji sastopami suņiem, kā arī, ko darīt, ja Jūs to atklājāt savam mīlulim.

Blaugznas sunim – cēloņi, ārstēšana, profilakse

Ja sunim ir parādījušās blaugznas, tad tas varētu liecināt par nopietniem traucējumiem viņa organismā, iespējams, pat par hroniskām slimībām. Ja Jūs saskārāties ar šādu problēmu, tad dodieties pie veterinārārsta, lai noteiktu blaugznu rašanās cēloni, bet speciālists nozīmēs ārstēšanu, vadoties pēc rezultātiem.

Zobu kopšana kaķiem

Zobu kopšana kaķiem

Mēs visi no rīta un vakarā tīrām zobus – to prasa higiēnas normas, lai saglabātu savus zobus veselus un skaistus. Bet kāda situācija ir mūsu mazākajiem brāļiem? Vai viņiem nepieciešama mutes higiēna? Ja viņiem nepieciešama zobu tīrīšana, tad cik bieži to jāveic? Tiksim ar to skaidrībā!

Sportošana ar suni: skidžorings (Skijoring)

Jaungada svētki ir nosvinēti, kā arī beidzot ir iestājusies ziema, tāpēc šis ir vispiemērotākais laiks kārtīgi izvingrināt savu ķermeni. Lai būtu jautrāk sportot, ņemiet līdzi savu četrkājaino draugu! Mēs izlēmām turpināt publikāciju sēriju par sportošanu ar suni. Šoreiz aplūkosim tādu sporta veidu, kā skidžorings.

Suņu apsaldēšanās

Suņu apsaldēšanās

Neskatoties uz to, ka ziema kavējas, tomēr sals ir iestājies. Tāpēc šodien jo sevišķi aktuāli būs tikt skaidrībā ar to, vai var iestāties apsaldējumi suņiem, un cik bīstami tie ir mājdzīvniekiem. Vēl aplūkosim jautājumu, kādus mērus jāpieņem, lai mūsu suns nenosaltu.

Pitch & Go

Pitč&Gou – tās ir sacensības suņiem un viņu saimniekiem ar aprotēšanas priekšmetu. Šīs spēles būtība ir tāda, ka saimnieks iemet bumbu punktu zonā (pitch), bet sunim jāskrien pēc bumbas (go). Šajā sporta veidā nav nekādu ierobežojumu suņa šķirnes vai izmēru ziņā. Galvenais noteikums – sunim jābūt vadāmam un tas nedrīkst būt agresīvs. Sacensībās var piedalīties pat bērni ar kucēniem. Parasti suņus iedala 2 auguma kategorijās: mini (skausta augstums līdz 40 cm) un maksi (skausta augstums no 40,1 cm).

Trušu vakcinēšana: viss, kas jāzina saimniekam

Trušus, kaut arī dzīvo mājas apstākļos, taču tāpat, kā kaķus un suņus jāvakcinē. Tai pat laikā, ja Jūs dažreiz vedat ārā pastaigāties savu trusīti, apmeklējat ar viņu izstādes, tad ievērojami palielinās vakcinācijas nepieciešamība.

Pāršķeltas aukslējas dzīvniekiem vai vilka rīkle

Mēdz būt tā, ka dzīvniekiem jāveic plastisko operāciju, taču ne jau estētisku apsvērumu dēļ, bet tāpēc, lai atvieglotu vai nereti pat izglābtu viņu dzīvību. Mēdz būt tā, ka dzīvnieks cieš no iedzimtas pāršķeltas aukslējas. Šo fizioloģisko īpatnību tautā mēdz dēvēt arī par vilka rīkli. Šāds defekts ne tikai apgrūtina mīluļa barošanas procesu, bet arī apdraud viņa dzīvību.

Sporta dejas ar suni vai suņu frīstails

Sporta dejas ar suni vai suņu frīstailsKādas tiks izklaides un treniņus neizdomā suņu cienītāji! Gan suņu frisbiju, par kuru mēs jau rakstījām, kur suns lido pakaļ lidojošam šķīvītim, gan flaibols ar lidojošām bumbiņām. Šodien mēs pastāstīsim vēl par vienu interesantu un amizantu sporta veidu ar suni – par frīstailu, kur suns dejo vienā pārī ar savu saimnieku.

Rūpes par vecu kaķi

Rūpes par vecu kaķi

Jūs esat nodzīvojuši ar savu mīļoto kaķi plecu pie pleca daudzus gadus, atcerieties, cik tas bija jauks un draiska kaķēns, cik jauns un tīrīgs kaķītis. Taču vecums, tāpat kā cilvēkus, nevienu nežēlo un piemeklē pat mūsu mīļotos dzīvniekus. Ja jaunībā dzīvnieki neprasa īpašu uzmanību, tad vecumdienās viņiem ļoti nepieciešama Jūsu palīdzība.

Hiperaktīvs suns

Hiperaktīvs suns

Mēdz būt tā, ka dažu suņu īpašnieki periodiski saskaras ar to, ka viņu mīlulis ir nepaklausīgs. Šajā sakarā bieži vien rodas jautājums, kas ir suņu „hiperaktivitāte” un ko ar to darīt? Mēģināsim tikt skaidrībā, kāpēc tas notiek, un kā atrisināt šo problēmu.

Kā sadraudzēt trusi ar kaķi

Kā sadraudzēt trusi ar kaķi

Jūs vēlaties iegādāties jauku un pūkainu trusīti, bet domājat, vai viņš sadraudzēsies ar kaķi? Atbrīvojieties no visām šaubām un stereotipiem – šie dzīvnieki var sadraudzēties. Patiesībā viņi pat spēj būt noderīgi viens otram.

Suņu sports: flaibols

Suņu sports: flaibols

Kustība – tā ir dzīve, tāpēc īpašu uzmanību jāveltī aktīvam dzīvesveidam. Mūsdienās pastāv visdažādākie sporta veidi dzīvniekiem un viņu saimniekiem. Mēs jau rakstījām par tik amizantu sporta veidu kā suņu frisbijs, kā arī par izplatītāku suņu sporta veidu – adžiliti . Tagad mēs pastāstīsim par ne mazāk interesantu suņu sportiskās aktivitātes veidu – flaibolu.

Kā pieradināt ielas kaķi

Kā pieradināt ielas kaķi

Jums iesāpējās sirds, ieraugot uz ielas nelaimīgu kaķīti, tāpēc Jūs paņēmāt viņu pie sevis mājās. Tagad viņš atrodas pie Jums mājās, bet ko darīt tālāk? Kā viņu pieradināt pie jaunajiem apstākļiem? Kā izaudzināt no viņa mīlīgu dzīvnieku?

Kurlu kaķu kopšana

Kurlu kaķu kopšana

Tāpat kā cilvēki, arī kaķi mēdz būt kurli. Kurluma gēns praktiski vienmēr tiek nodots kaķēnam, ja viens no viņa vecākiem bija kurls, tad šis gēns ir dominējošais. Tāpat kā gadījumā ar citiem kurliem dzīvniekiem, ar kurliem kaķiem bieži vien notiek nelaimes gadījumi, viņi ir ievērojami skaļāki, kā arī mēdz būt agresīvāki. Šādiem dzīvniekiem nepieciešama īpaša kopšana.

Fizkultūra kaķiem

Fizkultūra kaķiem

Tas, ka kaķis ir visvairāk pieradinātais dzīvnieks vēl neliecina par to, ka viņam nav nepieciešams aktīvs un kustīgs dzīvesveids. Tāpat kā citiem dzīvniekiem un cilvēkiem, kustība – tā ir dzīve. Tāpēc, ka Jūsu mīlulis ir ļoti slinks, tad piedāvājam Jums dažus fiziskos vingrinājumus, kas palīdzēs saglabāt Jūsu murrātāja veselību.

Pazudis kaķis. Ko darīt?

Pazudis kaķis. Ko darīt?

Karstā laikā, kāds tas ir pašlaik, kad logi ir atvērti, kaķi bieži vien izkrīt pa logu. Mēs jau rakstījām par to, kas jādara tādā gadījumā. Bet ko darīt tad, ka kaķis nokrita un aizbēga? Piedāvājam iepazīties ar praktiskiem padomiem, kas palīdzēs Jums tādā gadījumā, ja kaķis ir pazudis uz ielas.

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Izvēloties suni, jāņem vērā neskaitāmi faktori – viņa izmēri, spēks, temperaments un daudzas citas lietas. Tad Jūs varēsiet izvēlēties ne tikai ideāli piemērotu suni, bet arī vēlāk suņa uzvedībā neradīsies Jums nepatīkami pārsteigumi. Parunāsim par faktoriem, kuriem jāpievērš pastiprinātu uzmanību.

Kaķu iecienītāko rotaļu tops

Kaķu iecienītāko rotaļu tops

Klasiskā izpratnē rotaļas ar dzīvniekiem – tas ir veids kā jautri pavadīt laiku, lieliski izklaidēties, kā arī satuvināties ar savu mīluli. Taču ir rotaļas, kuras ir arī ļoti noderīgas. Ar šādu rotaļu palīdzību var iemācīt dzīvniekiem dažādas komandas un amizantus trikus, kā arī dažas rotaļas var palīdzēt atrast kaķim kopīgu valodu un sadraudzēties ar citiem mājdzīvniekiem.

Kāpēc suns rok bedres?

Kāpēc suns rok bedres?

Jūs atbraucat uz vasarnīcu, ķeraties klāt savām iecienītākajām puķītēm, bet pēc tam ieraugāt, ka viss Jūsu darbs... aizgājis sunim zem astes? Jūs lamājat viņu, cenšaties audzināt, bet nekas nepalīdz? Lieta tāda, ka suņi uzvedās tā, ka viņiem saka priekšā instinkts, vai arī kā viņiem ir mācīts. Rakt zemi šajā gadījumā sunim liek tieši instinkts. Bez tam, ir speciāli medībām paredzētas suņu šķirnes, kā, piemēram, takši un terjeri, tāpēc viņiem zemes rakšana ir normāla parādība.

Kā sadraudzēt pieaugušu kaķi ar pieaugušu suni

Jums ir kaķis, bet Jūs vēlaties iegādāties pieaugušu suni? Nav nekādu problēmu, galvenais – pareizi pieiet šim jautājumam. Ja Jūs izdarīsiet visu pareizi, tad izteicienam „dzīvo kā kaķis ar suni” realitātē būs pavisam pretēja nozīme.

Kaķu adžiliti

Kaķu adžiliti

Samērā daudz sporta sacensību tiek rīkotas suņiem, par pašu populārāko no kurām tiek uzskatīts adžiliti. Taču kaķi tiek uzskatīti par pasīviem dzīvniekiem, tāpēc nekas cits, izņemot ēdienu un ērtu mājokli viņiem nav vajadzīgs. Tomēr entuziasti no Amerikas nolēma šajā sporta veidā iesaistīt kaķus. Un pilnīgi pareizi, jo kustība – tā ir dzīve!

Izlutināts suns. Ko darīt?

Izlutināts suns. Ko darīt?

Izlutināts suns spējīgs sabojāt dzīvi pat savam mīļajam un dārgajam saimniekam – pakāpeniski viņš kļūst par īstu despotu un tirānu ne tikai saviem saimniekiem, bet arī pavisam svešiem cilvēkiem. Ne velti suņu treneri un psihologi nepārtraukti saka, lai saimnieki neizdabātu savu mīluļu iegribām. Bet kā lai atsaka tādām acīm, kuras lūdz iedot tās garšīgās lietas, kas guļ Tavā šķīvī?! Mēģināsim tikt skaidrībā ar to, kur atrodas izlutināšanas robeža, un kā pāraudzināt jau izlutinātu suni.

Kaķis izkrita pa logu! Ko darīt?

Kaķis izkrita pa logu! Ko darīt?

Beidzot ir pienākusi ilgi gaidītā vasara, bet tas nozīmē, ka visur ir atvērti logi, vēdlodziņi un balkona durvis, kas kā magnēts pievelk kaķus, kuri vēlas paelpot svaigu gaisu un pasildīties saulītē, tikai ir viena lieta – kaķi baidās no augstuma! Tāpēc šie drosminieki kļūst par izpletņlēcējiem bez izpletņa! Iepazīstieties ar padomiem, kas jādara, ja arī Jūsu kaķis izvēlējies brīvo lēcienu.

Mans suns baidās palikt viens

Mans suns baidās palikt viens

Suņi – tās ir samērā socializētas būtnes, tāpēc bieži vien saimnieki var saskarties ar problēmu, ka viņu mīlulis baidās palikt mājās viens. Mēdz būt tā, ka suņa bailes ir tik lielas, ka viņa riešanu un gaudošanu dzird visa māja. Minēsim dažus padomus, kas palīdzēs Jūsu mīlulim pārvarēt bailes no vientulības.

Bērns un suns. Tas nav bīstami!

Bērns un suns. Tas nav bīstami!

Ja jums vai jūsu paziņām gaidāms ģimenes papildinājums, un drīz piedzims bērns, tad šis raksts domāts tieši jums! Droši vien jūs esat domājuši par to, ko darīt tad, ja jūsu mīļotais suns neiemīlēs jauno ģimenes locekli, kā arī tad, ja jūs vēl esat salasījušies visdažādākos šausmu stāstus, ar kuriem ir pilna Interneta telpa, tad jūs var pārņemt šausmas!

Agresīva kaķa uzvedība. Ko darīt?

Agresīva kaķa uzvedība. Ko darīt?

Neskatoties uz to, ka mēs lieliski pazīstam savu mīluli, dažreiz viņa uzvedība var iedzīt Jūs strupceļā. Piemēram, Jūs glaudāt viņu, bet murrāšanas vietā viņš kož un bēg projām. Šādā veidā Jūsu kaķis vēlas aizstāvēt savu neatkarību, bet dažreiz, pēc kaķa domām, tā ir loģiska atbilde uz Jūsu glāstiem. „Ļaunuma sakne” slēpjas tur, ka mūsu kaķīši praktiski nav socializēti dzīvnieki (kā, piemēram, suņi), tāpēc glaudīšana bieži vien viņiem ir svešs un nesaprotams process.

Suņu sports. Adžiliti

Suņu sports. Adžiliti

Praktiski ikvienā lielā izstādē var vērot sacensības, kur suņi pārvar dažāda veida šķēršļus. Šo suņu sporta veidu sauc par adžiliti. Mēģināsim tikt skaidrībā ar to, kas tas ir un no kurienes pie mums atnācis.

Efektīvas metodes cīņā pret parazītiem

Pat visrāmākajiem mājdzīvniekiem var rasties parazīti, kas bojā dzīvi ne tikai mūsu četrkājainajiem draugiem, bet arī mums pašiem. Tomēr mūsdienu pasaulē pastāv daudz līdzekļu, kas palīdz cīnīties ar šo kaiti. Tiksim skaidrībā ar pašām izplatītākajām.

Ko darīt, ja sunim ir piesūkusies ērce?

Mēs visi zinām, cik bīstamas cilvēkiem ir ērces. Un, ja cilvēks uz sevis ir atradis ērci, tad nekavējoties jāgriežas pie ārsta. Bet kā būt ar četrkājaino draugu? Vai tas ir bīstami arī sunim?

Mana kaķene kļuva par mammu, vai kaķa kopšana pēc dzemdībām

Dzemdības kaķim, tāpat kā citiem dzīvniekiem – tas ir nopietns process, tāpēc šai lietai jāpieiet ļoti nopietni.

Suņu frisbijs – mīļākā suņu un viņu saimnieku spēle

Droši vien pasaulē nav suņa, kuram nepatiktu draiskoties, tāpēc cilvēki izdomā dažādas spēles un sporta veidus, kur viņi var patrenēties ar savu mīluli. Šodien viens no populārākajiem šādiem sporta veidiem ir suņu frisbijs.

Кролик – это не только ценный мех, но и…

Plānojat iegādāties trusi? Mēs palīdzēsim Jums ar visu tikt skaidrībā. Jo pirms iegādāties kādu dzīvnieku, visu rūpīgi jāapdomā. Dzīvnieka iegāde – tas ir nopietns solis. Jums jāņem sekojošas lietas:

Suņu sterilizācija

Suņu sterilizācija

Iekams izlemt vai, tieši otrādi, neizlemt spert šo nopietno soli, visu kārtīgi jāapdomā. Lai pieņemtu pareizu lēmumu, jāiegūst pilnu informāciju par šo operāciju, kā arī par iespējamām sekām, ja tā netiks veikta.

Ārstējam dzīvniekus no cērmēm

Par vienu no visizplatītākajām un bieži sastopamākajām problēmām uzskatāmas cērmes. Tās var rasties gan klaiņojošiem dzīvniekiem, gan arī mājdzīvniekiem. Bieži vien cērmju uzbrukums neaprobežojas tikai ar nepatīkamām sajūtām. Tai pat laikā parazīti var būt gan iedzimti, gan arī dzīves laikā iegūti. No cērmēm cieš dzīvnieki jebkurā vecumā – gan mazuļi, gan arī pieaugušie.

Ko darīt, ja Jūsu kaķim ir iesnas

Ko darīt, ja Jūsu kaķim ir iesnas

Pašlaik ir samērā auksts laiks, un daudzi slimo ar gripu vai saaukstēšanos. Ja iesnas ir cilvēkam – tad tā ir pavisam ierasta lieta, bet „iesnas dzīvniekam” izklausās samērā ekstravaganti. Tomēr tas ir iespējams. Ja dzīvniekam ir iekaisusi deguna gļotāda, tad viņam var rasties iesnas, vai pat rinīts. Tāpat kā cilvēkiem, to var izraisīt saaukstēšanās. Bet saaukstēties dzīvnieks var, ja pasēdēs caurvējā vai arī pārāk daudz atdzisīs.

Garspalvainu kaķu kopšana

Garspalvaini kaķi – tie ir ļoti skaisti, bet tikai tad, kad viņi ir kopti. Pretējā gadījumā Jūsu mīlulis var kļūt par neatpazīstamu savēlušos vilnas kamolu. Piedāvājam iepazīties ar vilnas kopšanas noteikumiem, lai Jūsu mīlulis kļūtu par Jūsu lepnumu!

Ko darīt, lai kaķis neplēstu tapetes

Visi kaķu saimnieki zina, ka kaķis – tas ir ne tikai jauka un mīlīga būtne, bet tas var izvēlēties par savu nagu asināšanas objektu mēbeles vai tapetes. Diemžēl Jūsu lolojums nepaskatīsies uz to, ka Jūs pavisam nesen veicāt remontu un iegādājāties ļoti dārgas tapetes. Jo viņam nagu asināšana – tā ir ļoti svarīga lieta!

Pasargāsim kaķi no saaukstēšanās

Kļuva auksti – ar gripu labvēlīgs saslimšanas laiks, kuru jau daudzi no mums izjuta uz sevis. Un, ja saaukstēšanās ir cilvēkam parasta lieta, tad kas notiek ar mūsu mīluļiem? Vai arī viņi var saaukstēties?

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties