Reklāmkarogs

A+ R A-

Kā pareizi barot zivtiņas

4.9 / 5

Kā pareizi barot zivtiņas

Ikvienam dzīvniekam nepieciešama rūpīga kopšana, tostarp arī akvārija zivtiņām. Daudz vienkāršāk iegādāties veikalā specializētu barību, īpaši neaizdomājoties par to, vai tajā ir viss vajadzīgais, vai arī nepieciešamas vēl kādas piedevas. Daudzi tā arī dara. Tomēr mēģināsim tikt skaidrībā ar to, vai zivtiņas saņem pietiekamā daudzumā visas nepieciešamās vielas, ēdot tikai vienu barību.

Uzreiz vēlamies pateikt to, ka normālas eksistences nodrošināšanai pilnīgi pietiks ar vienu barību, tikai tai jābūt labi sabalansētai. Bez tam, jāņem vērā, ka katram zivtiņu veidam nepieciešama kāda konkrēta barība. Lai zivis nārstotu, nepieciešama dzīva barība sasaldētā vai sublimētā veidā.

Galvenie zivtiņu barošanas principi:

  • Iekams sākt dot dzīvu barību, kārtīgi nomazgājiet to zem tekoša ūdens. Tai pat laikā ūdens temperatūrai jābūt tādai pašai kā akvārijā. Pastāv īpašas barotavas, kurās var dot zivtiņām kāpurus un citas dzīvās būtnes. Šādas barotavas dibenā ir ierīkotas īpašas atveres, caur kurām dzīvās būtnes pašas ielien ūdenī, savukārt beigtās paliek turpat barotavā. Sausai barībai tiek izmantots cits barotavas veids, kurai ir gredzena forma un tā izvietota uz ūdens virsmas.

  • Barības izmēram jāatbilst zivtiņu izmēram. Nederīgo barību zivtiņas vai nu izspļaus, vai arī vienkārši nevarēs ar to tikt galā. Mazuļiem paredzētai barībai izmēra ziņā jābūt apmēram tādai pašai, kā viņu acis. Kāpurus, enhitreju un citas dzīvās būtnes var dot sagrieztus sīkos gabaliņos. Daži retu un vērtīgu akvārija zivtiņu īpašnieki izvairās no barošanas ar pīpju taisītājiem, jo baidās, ka viņu zivtiņas varētu saindēties.

  • Pārbaudiet sausās barības kvalitāti – tā nekādā gadījumā nedrīkst būt salipusi. Sasaldētu barību jādot uzreiz pēc atkušanas.

  • Barot zivtiņas vajag nelielās porcijās vairākas reizes dienā, jo sevišķi tas attiecas uz dzīvo barību. Pieaugušās zivtiņas jābaro 1 - 2 reizes dienā, pats ātrākais vienu stundu pēc gaismas ieslēgšanas un pats vēlākais – stundu pirms gaismas izslēgšanas. Ja 5 minūšu laikā zivtiņas neapēd sauso barību, pārpalikumu jāizņem ar sietiņa palīdzību. Bet turpmāk samaziniet porciju lielumu. Labāk nepabarot līdz galam zivtiņas, nekā pārbarot, savādāk viņām paliks sliktāka krāsa, viņas kļūs ievērojami gausākas un miegainākas, pārstās nārstot, kā arī samazināsies viņu dzīves ilgums. Diennakts uzturam jāsastāda 5% no zivtiņu svara. Pacentieties savām zivtiņām dot daudzveidīgu barību, vai vismaz dodiet to pamīšus.

Starp citu, neliela badošanās nenāks zivtiņām par sliktu, bet tieši otrādi – tas labvēlīgi ietekmēs zivtiņu dzimumaktivitāti. Dažreiz tas pat palīdz atjaunot viņu vairošanās spējas.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Ielogoties