A+ R A-

Trusis – tā ir ne tikai vērtīga kažokāda, bet arī…

4.9 / 5

Кролик – это не только ценный мех, но и…

Plānojat iegādāties trusi? Mēs palīdzēsim Jums ar visu tikt skaidrībā. Jo pirms iegādāties kādu dzīvnieku, visu rūpīgi jāapdomā. Dzīvnieka iegāde – tas ir nopietns solis. Jums jāņem sekojošas lietas:

1. Trusis dzīvo vairāk nekā 5 gadus. Un visus šos piecus gadus viņam būs nepieciešama Jūsu uzmanība un rūpes.

2. Ņemiet vērā to, ka šim dzīvniekam nav īpaši patīkams aromāts – viņa urīnam ir samērā asa un spēcīga smaka, jo tā satur daudz amonjaka. Šī iemesla dēļ dzīvnieka būri būs jātīra bieži.

3. Ja Jums ir suns, pat visdraudzīgākais, tad tas ir ļoti bīstams trusim. Tāpēc labi padomājiet, kur Jūs turēsiet būri ar dzīvnieku, jo tas nedrīkst būt viegli pieejams sunim. Bez tam, nekad neatstājiet grauzēju vienatnē ar Jūsu mīļoti sunīti pat tad, ja tas ir pavisam mazs – jebkurš suns var itin viegli apgriezt sprandu bezpalīdzīgajam trusim.

4. Ja Jums šķiet, ka pietiks ar to, ja Jūs laicīgi pabarosiet un padzirdīsiet trusi, tad Jūs rūgti maldāties. Šiem grauzējiem nepieciešama Jūsu uzmanība, viņiem patīk rotaļāties. Lai Jūsu mīlulis būtu laimīgs, pavadiet ar viņu pēc iespējas vairāk laika.

5. Ņemiet vērā to, ka truši nav paši izplatītākie mājdzīvnieki. Tāpēc jau savlaicīgi sameklējiet veterinārārstu. Šādu speciālistu nav pārāk daudz, tāpēc viņu pakalpojumi ir nedaudz dārgāki. Tad situācijās, kad būs nepieciešama steidzama veterinārārsta palīdzība, Jūs zināsiet kam piezvanīt.

Кролик – это не только ценный мех, но и…

6. Trušiem nepieciešams sabalansēts uzturs. Neticiet stereotipam, ka viņiem pietiek ar kāpostiem un burkāniem.

7. Ja Jūs neplānojat savam trusim pēcnācējus, tad jau laicīgi parūpējieties par sava mājdzīvnieka kastrēšanu vai sterilizēšanu. Ielāgojiet, ka tēviņam ir ļoti svarīgi izdarīt operāciju savlaicīgi, kamēr viņš nav sācis iezīmēt teritoriju.

8. Izvēloties vietu dzīvnieka būrim, ņemiet vērā to, ka viņi ļoti slikti panes karstumu, kā arī tiešos saules starus. Pārkaršana trušiem var izrādīties nāvējoša.

9. Trušus nav vienkārši pieradināt pie tualetes. Vieni var iemācīties nokārtoties noteiktā vietā, bet citi – nē. Ja Jums nepaveiksies, tad esiet gatavi uzkopt pēc dzīvnieka visur, kur viņš staigās.

10. Vislabāk trusi izvēlēties, kad viņš ir 3-4 mēnešus vecs. Lieta tāda, ka ar laiku dzīvniekam var mainīties raksturs – miermīlīgais mazulis var pārvērsties par briesmoni, kurš nelaiž sev klāt cilvēkus. Tāpēc pats optimālākais vecums, kad vislabāk ar to iepazīties, ir tad, kad tam raksturs jau lielākoties ir izveidojies.

11. Nekad neaizmirstiet to, ka truši ir grauzēji. Viņiem ļoti patīk košļāt un rakt. Ja Jūs nesekosiet līdzi tam, ko dara Jūsu mīlulis, tad daudzas Jūsu iecienītākās lietas var tikt iznīcinātas.

Ja Jūs ņemsiet vērā visas iepriekš minētās lietas, tad Jūsu mīlulis Jums sagādās daudz prieka un laimes! Jo truši – tā ir ne tikai vērtīga kažokāda, bet arī draudzīgi, jauki un skaisti dzīvnieki!

Кролик – это не только ценный мех, но и…

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties