Reklāmkarogs

A+ R A-

Ārstējam dzīvniekus no cērmēm

4.9 / 5

Par vienu no visizplatītākajām un bieži sastopamākajām problēmām uzskatāmas cērmes. Tās var rasties gan klaiņojošiem dzīvniekiem, gan arī mājdzīvniekiem. Bieži vien cērmju uzbrukums neaprobežojas tikai ar nepatīkamām sajūtām. Tai pat laikā parazīti var būt gan iedzimti, gan arī dzīves laikā iegūti. No cērmēm cieš dzīvnieki jebkurā vecumā – gan mazuļi, gan arī pieaugušie.

Cērmes var iekļūt organismā ar pārtiku, kā arī kopā ar ūdeni. Bez tam, šī problēma var rasties kontaktēšanās laikā ar citiem dzīvniekiem, kuri cieš no šīs kaites.

Lai uzzinātu, vai Jūsu mīlulim ir parādījušās cērmes, pievērsiet uzmanību viņa uzvedībai. Pirmā pazīme, ka viņam ir parādījušies parazīti, ir tā saucamā „braukšana” ar dibenu pa grīdu. Šajā brīdī parazīts atrodas dzīvnieka zarnās, izraisot niezi. Un tas nozīmē, ka pienācis laiks dzīt ārā cērmes.

Tomēr labāk negaidīt, kamēr parazīti uzbruks Jūsu četrkājainajam draugam, bet veikt profilaksi. Šodien pastāv virkne preparātu, ar kuru palīdzību var gan izdzīt parazītus no dzīvnieka organisma, gan arī lietot profilakses nolūkos. Profilaksi pret cērmēm jāveic katrus trīs mēnešus un ne tikai vienam pašam dzīvniekam, bet vislabāk visiem ģimenes locekļiem.

Savukārt ārstēšanas kursu jāiziet atkārtoti pēc vienas nedēļas ilga pārtraukuma, jo pirmā ārstēšanas kursa laikā tiek izvadīti pieaugušie eksemplāri, kas dzīvnieka organismā atstāj savas olas. Atkārtotas ārstēšanas laikā bez pēdām tiek izvadītas arī olas. Pēc tam vēlams nodot analīzes, lai pārliecinātos, ka organisms ir pilnībā attīrījies. Ja viss ir kārtībā, tad pārejiet uz profilakses režīmu. Runājot par pašiem preparātiem, tad pakonsultējieties ar veterinārārstu, kurš labāk pazīst jūsu mīluli, ņemot vērā viņa svaru un izmēru.

Jo sevišķi uzmanīgi pret šo jautājumu jāattiecas tiem pastaigāties mīlošu dzīvnieku saimniekiem, kuru mīluļi labprāt pagaršo uz ielas esošos „kārumus”.

Pastāv arī dabīgās zāles. Pie tām pieskaitāmas vērmeles. Tās var lietot kā profilakses un ārstēšanas līdzekli. Tomēr vajadzētu darīt mērenos daudzumos. Vēl ir zināma ārstēšana ar badošanos. Taču tad, ja cilvēkam šāds veids var palīdzēt, tad dzīvniekam to būs samērā grūti īstenot, jo mēs varam ilgāk iztikt bez ēšanas. Bet cērmes var ilgāk iztikt bez pārtikas, nekā, piemēram, suņi. Bez tam, vai ir vērts mērdēt badā savu mīluli, ja no cērmēm var atbrīvoties ar daudz drošāku metožu palīdzību?

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties