A+ R A-

Ko darīt, ja Jūsu kaķim ir iesnas

4.9 / 5

Ko darīt, ja Jūsu kaķim ir iesnas

Pašlaik ir samērā auksts laiks, un daudzi slimo ar gripu vai saaukstēšanos. Ja iesnas ir cilvēkam – tad tā ir pavisam ierasta lieta, bet „iesnas dzīvniekam” izklausās samērā ekstravaganti. Tomēr tas ir iespējams. Ja dzīvniekam ir iekaisusi deguna gļotāda, tad viņam var rasties iesnas, vai pat rinīts. Tāpat kā cilvēkiem, to var izraisīt saaukstēšanās. Bet saaukstēties dzīvnieks var, ja pasēdēs caurvējā vai arī pārāk daudz atdzisīs.

Vēl iesnas var sākties, ja kaķa klātbūtnē lieto veļas pulveri, ožamo spirtu, kā arī kaķim ieelpojot skābju, sārmu tvaikus, kā arī ieelpojot preparātus, kurus parasti lieto dzīvokļa dezinficēšanai, kā arī tarakānu un citu kukaiņu iznīcināšanai. Tas viss var izraisīt gan deguna gļotādas, gan arī bronhu un traheju spēcīgu kairinājumu. Turklāt, sarežģījumu rašanās gadījumā pēc dažādu slimību pārciešanas, var izveidoties rinīts.

Iesnu laikā deguna dobumā esošās gļotas izstrādā vairāk sekrēta, tāpēc deguna gļotāda paliek sarkana, parādās tūska, šī iemesla dēļ sašaurinās deguna ejas, un tur uzkrājas izdalījumi. Rezultātā tiek apgrūtināta elpošana, bet ieelpojamais gaiss nesasilst un netiek attīrīts no putekļiem.

Slimais dzīvnieks ar grūtībām elpo, šņāc, šķauda, berzē degunu ar ķepām. Izdalījumi no deguna mēdz būt gan šķidri un caurspīdīgi, vai arī biezi un duļķaini. Izņemot visu iepriekš minēto, vēl var pasliktināties vispārējais stāvoklis – novājēšana, nomākts garastāvoklis, kā arī var izveidoties konjunktivīts.

Kaķi jāārstē pēc tam, kad noskaidroti iesnu rašanās cēloņi. Ja tā ir saaukstēšanās – tad jāuzlabo turēšanas apstākļi un barošanu. 2-3 reizes dienā jāsilda deguna zonu ar karstām smiltīm, kas iebērtas mazā maisiņā. Vēl var apsmidzināt deguna dobumu ar 2-3%-tīgu borskābes šķīdumu vai 0,5-1%-tīgu cinka sulfāta šķīdumu.

Ja ir iesnas ar bieziem izdalījumiem, tad deguna ejas izskalo ar vārītu biešu sulu, vai arī deguna dobumu apsmidzina ar 1%-tīgu sāls šķīdumu. Bez tam, katrā nāsī var ievadīt 5-6 pilienus ekmonovocilīnu, kas atšķaidīts ar fizioloģisko šķīdumu proporcijās 1:2.

Deguna gļotādas apsmidzināšanai ieteicams izmantot 0,5%- tīgu tanīna šķīdumu, 1%-tīgu sodas šķīdumu. Vēl var uzmanīgi iepūst degunā streptocīda pulveri.

Komentāri  

#1 AIGARS 2015-04-02 05:23
savam runcim kuram iesnas smereju LV ražotu LOROZIVS ziedi ..viņa nedaudz sildošā takā nav smiltis jāsilda un ļoti laba pret iesnām kaķim par cik ir maigāka kā citas cilvēkiem domātās ziedes degunam.. var arī kaklam.. apsmērē mutīti lai kaķis salaizās .. tada veidā var arī kakliņu paārstēt ja saaukstēts .. spurojas pretī jau visi kaķi bet vēlāk bus labi ... sastāvs smērei labs un nav dārga.. apmeram līdz 4 eiro un var atļauties jebkurš.... . lai puņkainā kaķīša seju apmazgātu uz vates tampona uzlej kā dāmām kādu sejas micelāro udentiņu un maigi deguntiņu un seju noslauka.. kaķīts būs apmierināts laimigs un jums pateiksies

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties