A+ R A-

Garspalvainu kaķu kopšana

4.9 / 5

Garspalvaini kaķi – tie ir ļoti skaisti, bet tikai tad, kad viņi ir kopti. Pretējā gadījumā Jūsu mīlulis var kļūt par neatpazīstamu savēlušos vilnas kamolu. Piedāvājam iepazīties ar vilnas kopšanas noteikumiem, lai Jūsu mīlulis kļūtu par Jūsu lepnumu!

Nekopts garspalvains kaķis – tas ir ne tikai estētiski nesmuki, bet arī sabojāts dzīvnieka raksturs. Nervozs lolojums, kurš diskomforta dēļ atrodas pastāvīgā stresā, ko viņam sagādā savēlušās netīrās spalvas, ne tikai rada neērtības cilvēkiem ar savu uzvedību, bet arī var nopietni saslimt.

Spalvas ķemmēšana

Tātad, lai tas nenotiktu, ņemiet vērā to, ka kaķi, kuram ir gara spalva, ļoti bieži jāķemmē. Šo procedūru jāveic kā minimums trīs reizes dienā. Labāk izvēlieties ķemmi ar retiem sariem. Pateicoties šādām procedūrām, Jūs ne tikai novērsīsiet kunkuļu veidošanos, bet tai pat laikā varēsiet normalizēt asinsriti, stimulējot vilnas augšanu. Ja kunkuļi jau ir parādījušies, tad tos vajag uzmanīgi atšķetināt ar pirkstiem vai ķemmi. Ja to izdarīt neizdosies, tad jāvēršas pēc palīdzības pie veterinārārstā. Nav ieteicams mēģināt pašiem nogriezt savēlušos kunkuļus, jo tā var sabojāt dzīvniekam ādu. Vēlamies atzīmēt, ka tikai retos gadījumos kaķim, kurš no bērnības nav pieradināts pie spalvas ķemmēšanas, patiks šī procedūra. Bet tad, ja Jūsu mīlulis iepazīs šo procedūru, esot vēl pavisam mazs kaķēns, tad Jūs varēsiet padarīt spalvas kopšanas procesu par aizraujošu laika pavadīšanu.

Ūdens procedūras

Savu mīluli vannot nav ieteicams. Veiciet ūdens procedūras tikai tad, ja viņš piedalās izstādēs. Tādā gadījumā, lai piešķirtu spalvai īpašu spīdumu, lietojiet grumingam paredzētos profesionālos līdzekļus. Pārējos kaķus vannot nevajadzētu. Vesels dzīvnieks pats spēj kopt savu spalvu. Gadījumā, ja Jūsu mīlulis ir tā sasmērējies, ka pats nespēs savest sevi kārtībā, tad varat viņu nomazgāt, pēc tam rūpīgi izslaukiet sava mīluļa spalvu, lai viņš nesaaukstētos. Starp citu, vannošanās nepalīdzēs atbrīvot Jūsu mīluli no parazītiem un kunkuļiem. Ja viņam ir izveidojušās jebkādas problēmas ar vilnu un ādu – parādījušies kunkuļi, blaugznas, parazīti – necentieties atrisināt šo problēmu patstāvīgi, bet labāk dodieties pie veterinārārsta. Savukārt tad, ja Jūsu mīlulis periodiski apmeklēs veterinārārstu profilakses nolūkos, tad Jūs varēsiet savlaicīgi novērst saslimšanas vai atklāt tās agrīnā stadijā.

Barošana

Garspalvainam mīlulim nepieciešams īpašs uzturs, kurš no iekšpuses kops Jūsu kaķa lepnumu – garo spalvu. Būs labāk, ja Jūs savu kaķi barosiet ar specializētu barību. Tad Jūsu mīlulis būs vesels un skaists!

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties