Reklāmkarogs

A+ R A-

Ko darīt, ja sunim ir piesūkusies ērce?

4.9 / 5

Mēs visi zinām, cik bīstamas cilvēkiem ir ērces. Un, ja cilvēks uz sevis ir atradis ērci, tad nekavējoties jāgriežas pie ārsta. Bet kā būt ar četrkājaino draugu? Vai tas ir bīstami arī sunim?

Pirmkārt, atrodot ērci uz sava mīluļa, tā nekavējoties ir jānoņem. To Jūs variet izdarīt patstāvīgi. Lai to izdarītu rūpīgi piefiksējiet pinceti pēc iespējas tuvāk ērces galvai un uzmanīgi viņu skrūvējiet ārā. Nekādā gadījumā nedariet straujas kustības. Ja vilksiet vai stiepsiet, riskējiet, ka daļa no parazīta mutes aparāta paliks ādā, kas var novest līdz iekaisumam.

Tirdzniecībā ir speciāls preparāts drošai ērču noņemšanai. Bet, ja baidāties noņemt parazītu, variet griezties pie veterinārā ārsta. Pie tam, ērces noņemšana nemaksās dārgi. Cenas var svārstīties, bet tas nemaksās vairāk par 3 latiem. Pēc tam, kas nelūgts viesis ir noņemts, kodiena vieta jādezinficē ar jodu vai zaļo briljanta šķīdumu. Neaizmirstiet iznīcināt parazītu! Labāk būs viņu saberzt.

Ērces suņiem ir bīstamas ar to, ka pārnes infekcijas slimības, ar kurām var saslimt arī Jūsu mīlulis. Tāpēc svarīgi pēc kodiena uzmanīgi novērot dzīvnieka veselības stāvokli. Visizplatītākā un bīstamākās slimība – babelioze vai piroplazmoze.

Piroplazma – iekššūnas vienkāršie mikroorganismi – tiek pārnesti ērces kodiena laikā (ar siekalām). Inkubācijas periods ir 6-15 dienas, pēc tam parādās pirmie slimības simptomi: temperatūras paaugstināšana, slinkums, ēstgribas trūkums, tumšs urīns vai ar asinīm. Ja ir kaut viens simptoms, nepieciešams griezties uz veterināro klīniku precīzas diagnozes noteikšanai. Piroplazmoze nepāries pati no sevis, bez ārstēšanās dzīvnieks nomirs, vakcīna neeksistē.

Retāka, bet arī nepatīkama slimība, ar ko ērces var inficēt suni, ir borelioza vai slimība Laima. Inkubācijas periods var būt ļoti ilgstošs, līdz pat vairākiem mēnešiem, un vairākuma dzīvniekiem simptomi tā arī neattīstās. Taču, parādoties tādiem simptomiem kā klibošana ar paaugstinātu temperatūru, slinkums, erozijas un izmetumiem uz ādas, nepieciešams griezties pie speciālistiem pēc diagnostikas un ārstēšanas.

Bet profilakse ir labāka par ārstēšanos. Lai pasargātu savu mīluli no parazītu uzbrukumiem, iegādājieties vai nu speciali apstrādātu kakla siksnu, vai pilienus, kurus pilina uz skausta. Siksnas iedarbība ir divi mēneši. Pilieni darbojas viena mēneša garumā, taču pēc speciālistu domām varbūtība ērču uzbrukuma novēršanai tiem ir lielāka. Bet, ņemiet vērā, pirms pilienu izmantošanas, mājdzīvnieku nedrīkst mazgāt pāris dienas. Pēc preparāta lietošanas – nedēļu.


Komentāri  

#2 Theodore 2015-08-11 17:37
Man vajadzētu ieguldīt milzīgas pūles, lai pats spētu savākt tik daudz
informācijas, bet šeit lasītāji paši viens otram palīdz.


my web-site; latvijas veselības izglītības asociācija -
www.forskolina.lv: http://www.forskolina.lv/ -
#1 Terri 2015-07-20 15:29
Turklāt Jūs esat doktorante, tātad laikam jau gatavojat sevi darbam zinātnes laukā.


my web-site: raksti par veselīgu dzīvesveidu; http://www.potenga.lv: http://www.potenga.lv/,

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties