A+ R A-

Pasargāsim kaķi no saaukstēšanās

4.9 / 5

Kļuva auksti – ar gripu labvēlīgs saslimšanas laiks, kuru jau daudzi no mums izjuta uz sevis. Un, ja saaukstēšanās ir cilvēkam parasta lieta, tad kas notiek ar mūsu mīluļiem? Vai arī viņi var saaukstēties?

Kaķiem šajā jomā ir paveicies mazliet vairāk, bet saslimšanas risks vienalga pastāv. Saaukstēšanas slimības var iedalīt uz vīrusiem un bakteriālām saslimšanām, kas var labi reaģēt uz antibiotiķiem.

Kaķi slimo apmēram nedēļu. Tas ir laiks, kas vajadzīgs organismam imunitātes izstrādei. Slimošanas laiks var ievērojami pieaugt, ja kaķim ir imunosupresija.

Jāpiebilst, ka kaķi saaukstējas ne tik viegli. Slimības rašanai nepietiek tikai nokļūt caurvējā vai mitrumā, šeit ir vajadzīgi papildus faktori. Piemēram, neatbilstoša barošana, stress, tārpu rašanos utt. Visbiežāk dzīvnieki slimo pavasarī un rudenī.

Par saslimšanas pamatiemesļiem kļūst caurvēji, atvērti logi, bieža sēdēšana pie atvērta lodziņa, paaugstināts mitrums utt. Simptomi ir tādi paši kā cilvēkam: šķaudīšana, izdalījumi no acīm un deguna. Var nebūt ēstgribas, daļēji tas ir tāpēc, ka kaķis iesnu dēļ nejūt ēdiena smaržu. Iespējams vājums, skumjš noskaņojums, temperatūras paaugstināšanās.

Iespēja saslimt ir atkarīga arī no mājas dzīvnieka šķirnes. Liela mērā vairāk noturīgi ir bezšķirnes kaķi. Savukārt „pliko šķirņu” kaķi ir vairāk jutīgi, nekā viņu spalvainie brāļi. Tāpēc šie dzīvnieki ir vairāk prasīgāki pret temperatūras režīmu un caurvēju novēršanu. Pastaigām ir vajadzīgs specials apģērbs, lai dzīvnieks būtu siltumā.

Saaukstēšanās, parasti, tiek izsaukta ar vīrusu, tāpēc tās ārstēšanas metodes neksistē. Kad notiks imūnās atbildes izstrāde pret vīrusu, tad arī notiks atveseļošanās. Saimnieks var palīdzēt mīlulim tikai cīnīties ar simptomiem. Piemēram, izmantot deguna pilienus, šeit labi palīdzēs alvejas sula ar fizioloģisko šķidrumu, kā arī acu pilieni, saturošie antibiotiķus – ciprovertu, ciproletu. Smagos gadījumos ārstēšanā pielieto antibiotiķus. Ja nav ēstgribas, rekomendē barot piespiedu kārtā.

Pārsvarā saaukstēšanās pāriet patstāvīgi. Uz veterināro klīniku jāgriežas tika ēstgribas trūkuma dēļ, temperatūras pieauguma vairāk par 39 grādiem, parādoties čūlām pie smaganām vai uz aukslējas, kā ar, ja nav uzlabojumu pēc 3-4 dienām no slimošanas sākuma.

Kā slimošanas, tā arī pēc tās kaķis ir jātur sausā un siltā telpā bez caurvējiem, bez putekļiem, dūmiem, trokšņa, stresa faktoriem. Labos laika apstākļos noderēs pastaigas. Ieteicams veikt attārpošanu. Sekojiet ēdienkartei – tai jābūt sabalansētai. Atsevišķos gadījumos pielieto vitamīnoterāpiju, imunostimulātorus un sērumus.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties