A+ R A-

Kaķis pakļuva zem mašīnas. Ko darīt?

4.9 / 5

Diemžēl mājdzīvnieki ļoti bieži iet bojā zem garām braucošo automobiļu riteņiem. Taču ne vienmēr iznākums ir letāls, bieži vien tas atkarīgs no pirmās palīdzības, kuru Jūs sniegsiet savam mīlulim.

Pirmkārt, jāsaglabā mieru, jo lieka uztraukšanās var kaitēt cietušajam dzīvniekam. Pirmā lieta, kas jādara – precīzi jānosaka ievainojuma pakāpi.

Ņemiet vērā, ka dzīvnieks, atrodoties šoka stāvoklī, vienkārši aizbēg no notikuma vietas. Bet tas nenozīmē, ka nav traumu, ja reiz viņš var paskriet. Ar savu skriešanu kaķis var pasliktināt savu stāvokli vai apmaldīties. Un tad vairs nebūs iespējams sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Pārbaudiet, vai cietušajam dzīvniekam nav šoka pazīmju. Ja tādas konstatēsiet, tad pamēģiniet vispirmām kārtām nomierināt kaķi. Pameklējiet arī to, vai nav asiņošanas pazīmju. Ja atradīsiet asiņojošu rētu, tad uzlieciet īslaicīgu spiedošu pārsēju vai saspiediet to. Ja Jūs redzat, ka no deguna vai rīkles tek asinis, tad steidzami nogādājiet cietušo pie veterinārārsta.

Uzmanīgi pataustiet, vai dzīvniekam nav lūzumi. Ekstremitāšu lūzumi nav pārāk bīstami, ja, kopumā ņemot, kaķis jūtas normāli. Savukārt tad, ja kaķis guļ nekustīgi, tad tas varētu liecināt par muguras smadzeņu bojājumiem. Tādā gadījumā kaķi jātransportē ļoti uzmanīgi – lai mugurkauls netiktu kustināts. Šim nolūkam būs piemērota kartona kārba vai grozs.

Ņemiet vērā, ka mēdz būt tā, ka grūti pamanīt iekšējo orgānu bojājumus. Tos var neatklāt dažas stundas, bet dažreiz pat vairākas dienas. Tāpēc jebkurā gadījumā cietušo kaķi jānogādā pie veterinārārsta. Jo ātrāk, jo labāk.

Veselību Jūsu mīlulim!


You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties