Reklāmkarogs

A+ R A-

Audzējs suņiem

4.9 / 5

Diemžēl briesmīgā slimība, ar kuru šodien cīnās cilvēce, bieži vien zaudējot šajā nevienlīdzīgajā cīņā, nepagāja secen arī dzīvniekiem. Šodien parunāsim par to, kādi audzēji sastopami suņiem, kā arī, ko darīt, ja Jūs to atklājāt savam mīlulim.

Audzēju veidi

Mēs neatklāsim Ameriku, sakot, ka audzēji suņiem, tāpat kā cilvēkiem, var būt nesaistīti ar onkoloģiju, proti, labdabīgi, pirmsvēža vai ļaundabīgi (vēža). Pēdējie ir ne mazāk bīstami suņiem, kā cilvēkiem. Jo sevišķi šādiem audzējiem pakļauti veci suņi.

Audzēji var izveidoties gan uz dažādām ķermeņa daļām, gan arī iekšējos orgānos. Pirmais simptoms, kas norāda uz ļaundabīgu audzēju, ir svara zudums dzīvniekam. Šādu audzēju var izārstēt šodien, bet tikai tad, ja tas tiek atklāts agrīnā stadijā.

Audzēju simptomi un ārstēšana suņiem

Tuklo šūnu audzējs (mastocitoma).

Tas ir ādas vēža paveids suņiem. Tas ir visbiežāk sastopamais ādas vēzis suņiem. Veidojoties šim audzējam, izdalās histamīns, kas izrausa alerģiju un citas slimības, piemēram, kuņģa čūlu un asiņošanu. Simptomi var būt visdažādākie. Taču audzēju var atpazīt, pamanot ap to uzpūtušos ādu, kas nepārtraukti niez. Precīza diagnoze tiek noteikta balstoties uz biopsijas rezultātiem. Ārstēšana. Tiek izgriezts gan pats audzējs, gan arī tam apkārt esošie veselie audi. Ja audzējs netiek pilnībā izgriezts, tad tiek lietota medikamentu terapija.

Mutes dobuma audzējs.

Šādi audzēji visbiežāk veidojas augšējo zobu tuvumā. Parasti šādam audzējam ļoti ātri parādās metastāzes.

Simptomi šajā gadījumā ir sekojoši: nesvaiga elpa, kā arī asiņošana. Bez tam, šāda audzēja gadījumā sunim ir grūti košļāt. Bieži vien var novērot pamatīgu siekalu izdalīšanos un kustīgus zobus. Ārstēšana. Šāda veida audzēji tiek ārstēti ķirurģiskā ceļā. Ja audzējs ir pārgājis uz suņa žokli, tad žoklim vismaz daļēji jābūt izgrieztam.

Deguna dobuma audzēji suņiem. Šādi audzēji visretāk sastopami suņiem. Bet parasti tie ir ļaundabīgi. Šādu audzēju gadījumos veidojas metastāzes limfātiskajos mezglos, plaušās, nierēs un smadzenēs.Simptomi. Šāda audzēja gadījumā var novērot izdalījumus no deguna, asiņošanu, biežu elpošanu, apgrūtinātu elpošanu. Bez tam, šāda audzēja gadījumā notiek purna kaulu deformēšanās, izbīdās uz āru acis utt. Diagnoze tiek noteikta, ņemot vērā deguna dobuma biopsijas, citoloģijas un datortomogrāfijas rezultātus. Ārstēšana. Deguna dobuma audzējs tiek izņemts ķirurģiskā veidā, kā arī tiek ārstēts ar staru terapiju, ķīmijas terapiju, kā arī kombinējot šīs terapijas.

Piena dziedzeru audzēji suņiem. 

Šādi audzēji sastopami samērā bieži suņiem. Jo sevišķi tiem pakļautas nesterilizētas kucītes. Simptomi. Šādi audzēji parādās sablīvējumu veidā, kurus var viegli sataustīt ar roku. Galīgā diagnoze tiek uzstādīta, balstoties uz biopsijas rezultātiem. Ārstēšana. Šāds audzējs tiek ārstēts ķirurģiskā ceļā, ar ķīmijas terapiju, kā arī ar radioterapiju. Lai novērstu slimību, labāk sterilizēt suni.

Testikulārie audzēji suņiem.

Šādiem audzējiem pakļauti veci, nesterilizēti vīriešu kārtas pārstāvji. Jo sevišķi riska grupā iekļauti tie suņi, kuriem nav noslīdējuši sēklinieki. Parasti šim audzējam nemēdz būt metastāzes. Taču mēdz būt arī izņēmumi. Simptomi. Šāds audzējs izveidojas nenoslīdējušā sēkliniekā, palielinās prostata, piena dziedzeri utt. Diagnoze tiek uzstādīta, balstoties uz biopsijas rezultātiem. Ārstēšana. Šāds audzējs tiek izņemts ķirurģiskā ceļā, proti, tiek veikta kastrācija. Ja audzējam ir metastāzes, tādā gadījumā tiek izmantota ķīmijas terapija. Parasti šāds audzējs tiek izārstēts.

Kuņģa-zarnu trakta stromālie audzēji.

Parasti šādi audzēji skar visus iekšējos orgānus. Jo sevišķi tie izplatās dzīvnieku plaušās, liesā, limfātiskajos mezglos un aknās. Simptomi. Šādā gadījumā tiek novērots svara zudums, vemšana, anoreksija, caureja un anēmija suņiem. Diagnoze tiek uzstādīta, balstoties uz rentgena datiem, vēdera dobuma orgānu ultraskaņas izmeklējumiem un asins laboratorijas analīzēm. Ārstēšana. Šajā gadījumā audzējs tiek ārstēts ķirurģiskā veidā, ar ķīmijas terapiju, kā arī ar medikamentu terapiju, izmantojot nesteroīdos pretiekaisuma preparātus.


Ielāgojiet, jo ātrāk Jūs atklāsiet slimību savam mīlulim, jo lielāks izredzes uz tā izveseļošanos. Mēs novēlam veselību un ilgmūžību Jūsu mīlulim!

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties