Reklāmkarogs

A+ R A-

Blaugznas sunim – cēloņi, ārstēšana, profilakse

4.9 / 5

Blaugznas sunim – cēloņi, ārstēšana, profilakse

Ja sunim ir parādījušās blaugznas, tad tas varētu liecināt par nopietniem traucējumiem viņa organismā, iespējams, pat par hroniskām slimībām. Ja Jūs saskārāties ar šādu problēmu, tad dodieties pie veterinārārsta, lai noteiktu blaugznu rašanās cēloni, bet speciālists nozīmēs ārstēšanu, vadoties pēc rezultātiem.

Blaugznu rašanās cēloņi

Dabīgo procesu rezultātā ādas virsējā slāņa šūnas atmirst un tās pakāpeniski aizstāj jaunas šūnas, tāpēc šis process paliek nepamanīts. Gadījumā, ja atmirušo šūnu kļuvis vairāk, nekā parasti, tad tas liecina par kaut kādu procesu traucējumiem suņa organismā. Tāpēc šeit vairs nevarēs iztikt ar parastu pretblaugznu šampūnu.

Vispirms pamēģiniet ķemmēt suni katru dienu ar mīkstu birsti. Tādā veidā šī procedūra stimulēs asins pieplūdumu, bet kopā ar to arī barības vielu pieplūdumu ādai. Nenāks par sliktu, ja Jūs pirms pašas procedūras uzklāsiet uz suņa ādas un spalvas mitrinošu līdzekli.

 

Blaugznas sunim – cēloņi, ārstēšana, profilakse

Par blaugznu rašanās cēloni sunim var kalpot nesen pārciests stress. Tādā gadījumā tas nav nekas briesmīgs – suns pakāpeniski nomierināsies, un problēma pazudīs.

Visbiežāk blaugznas rodas nepareiza uztura rezultātā. Sevišķi smagos gadījumos tas signalizē par alerģiju pret kādu konkrētu pārtiku. Parasti suņu organisms ir ļoti jutīgs pret ķīmiskajām piedevām un aromatizētājiem, kas milzīgā daudzumā atrodas lētā suņu barībā. Tāpēc mēģiniet nomainīt suņa barību, vai arī uz laiku pārejiet uz mājās gatavotu pārtiku. Bez tam, labāk sunim nedot dzert krāna ūdeni, labāk aizstājiet to ar vārītu ūdeni.

Pārliecinieties, ka Jūsu mīlulis saņem visus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Pievērsiet īpašu uzmanību A vitamīnam, jo tieši šis vitamīns novērš ādas problēmas un palīdz cīnīties ar blaugznām.

Blaugznas var liecināt par parazītu parādīšanos Jūsu mīluļa organismā. Piemēram, iespējams, parādījušās matu ērces, kas parādās uz dzīvnieka ādas virsmas un pārtiek no audu šķidruma un limfas. Parādoties matu ērcēm, suns sāk ļoti stipri kasīties. Šīs matu ērces ir ļoti lipīgas, tāpēc tās var parādīties gan cilvēkam, gan arī citiem dzīvniekiem. Tomēr no matu ērcēm var ļoti viegli atbrīvoties, galvenais – laicīgi uzsākt ārstēšanos.

Blaugznas var liecināt par nopietnu slimību, piemēram, par ekzēmu. Dermatītu, cukura diabētu vai hormonālām izmaiņām.

Blaugznu ārstēšana

Blaugznas sunim – cēloņi, ārstēšana, profilakse

Ja sunim parādās blaugznas, nekavējoties dodieties pie speciālista. Jo šajā gadījumā pats galvenais – tā nav tikai atbrīvošanās no blaugznām, bet gan blaugznu rašanās cēloņu noskaidrošana, ar ko tad vēlāk būs noteikti jācīnās. Pēc tam, kad veterinārārsts uzstādīs diagnozi, viņš nozīmēs atbilstošu ārstēšanu. Pat tad, ja cēlonis nav pārāk nopietns, Jūs būsiet pārliecināti, ka Jūsu mīlulis ir vesels, savukārt tad, ja tā būs nopietna problēma, tad, patstāvīgi ārstējot, Jūs riskējat ielaist slimību!

Blaugznu profilakse

  • Pacentieties līdz minimumam samazināt stresu;
  • Organizējiet pareizu mīluļa barošanu;
  • Sekojiet līdzi tam, lai uzturs būtu sabalansēts;
  • Regulāri izejiet dispanserizāciju;
  • Nemazgājiet suni pārāk bieži;
  • Iekams, izvēlēties kādu konkrētu šampūnu, pakonsultējieties ar veterinārārstu.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties