A+ R A-

Zobu kopšana kaķiem

4.9 / 5

Zobu kopšana kaķiem

Mēs visi no rīta un vakarā tīrām zobus – to prasa higiēnas normas, lai saglabātu savus zobus veselus un skaistus. Bet kāda situācija ir mūsu mazākajiem brāļiem? Vai viņiem nepieciešama mutes higiēna? Ja viņiem nepieciešama zobu tīrīšana, tad cik bieži to jāveic? Tiksim ar to skaidrībā!

Ja kaķim netiek tīrīti zobi

Saskaņā ar veterināru ieteikumiem, kaķim jātīra zobus regulāri. Bez tam, to jādara divas reizes nedēļā. Tomēr ņemiet vērā to, ka kaķim šī procedūra diezin vai patiks.

Kaķiem, tāpat kā cilvēkiem, uz zobiem veidojas aplikums, kas ar laiku var kļūt par zobakmeni – tumšu, sacietējušu vielu, kas uzkrājas gar dzīvnieka smaganām, tādējādi izraisot zobu bojāšanos un smaganu iekaisumu. Bez tam, zobakmens veidošanās izjauc organisma mikrofloru, bet tas negatīvi ietekmē kaķa veselību kopumā. Rezultātā var rasties problēmas ar nierēm, aknām un sirdi. Lieta tāda, ka paaugstināts baktēriju līmenis kaķa asinīs novājina imūno sistēmu. Tāpēc kaķis kļūst daudz uzņēmīgāks pret slimībām un audzējiem.

Zobu kopšana kaķiem

Kā tīrīt zobus kaķim

Vispirms apbruņojieties ar pacietību, kā arī iegādājāties tam visam nepieciešamās palīgierīces, kuras Jūs atradīsiet jebkurā zooveikalā. Ņemiet vērā to, ka zobu pastu jālieto tikai tādu, kas paredzēta tieši kaķiem, jo cilvēkiem paredzētā zobu pasta var izrādīties kaitīga Jūsu mīlulim! Arī zobu birsti izvēlieties tādu, kas paredzēta tieši kaķiem – tā ir mazāka, kā arī tā ir ievērojami mīkstāka.

Pirms pašas procedūras veikšanas nolieciet kaķi uz galdiņa, ar galvu pret sevi. Uzmanīgi atverot dzīvnieka žokli, maigi iztīriet ar zobu birsti augšējā un apakšējā žokļa smaganas no iekšpuses un ārpuses. Sagatavojieties tam, ka pirmās šāda veida procedūras kaķim noteikti nepatiks, tāpēc viņš pretosies. Šeit pats galvenais – nepadoties! Ja darīsiet to regulāri, tad Jūsu mīlulis pie tā pieradīs. Ja vēlaties, tad varat doties uz veterināro klīniku, lai veiktu profesionālu zobu tīrīšanu.

Ielāgojiet, ka zobu tīrīšana kaķim, barošana ar veselīgiem produktiem, ka arī regulāra dzīvnieka apskate mājas apstākļos – tas ir samērā vienkāršs, bet tai pat laikā ļoti lielisks veids, kā atlīdzināt savam mīlulim par viņa mīlestību pret Jums. Lai Jūsu kaķis vienmēr būtu vesels!

Zobu kopšana kaķiem

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties