A+ R A-

Trušu vakcinēšana: viss, kas jāzina saimniekam

4.9 / 5

Trušu vakcinēšana: viss, kas jāzina saimniekam

Trušus, kaut arī dzīvo mājas apstākļos, taču tāpat, kā kaķus un suņus jāvakcinē. Tai pat laikā, ja Jūs dažreiz vedat ārā pastaigāties savu trusīti, apmeklējat ar viņu izstādes, tad ievērojami palielinās vakcinācijas nepieciešamība.

Nepieciešamās potes

Pirmā lieta, pret ko jāvakcinē savu trusīti – tās ir TVGS (trušu vīrusa hemorāģiskā slimība, hepatīts nekrotiskā formā, hemorāģiskā pneimonija). Tā ir samērā smaga slimība. TVGS raksturīga pastiprināta asiņošana. Tas notiek visos dzīvnieka orgānos, taču visvairāk cieš aknas un plaušas. Dzīvnieks var inficēties kontaktēšanās laikā ar slimiem vai jau izslimojušiem dzīvniekiem, saimnieks var atnest to ar savu apģērbu un apaviem, kairinātājs var iekļūt barības vai ūdens sastāvā, kā arī nokļūt uz mājsaimniecībā izmantojamajām lietām. 90% slimības gadījumos truši iet bojā.

Vēl viena bīstama trušu slimība – miksomatoze. Slimajam dzīvniekam ir iekaisusi gļotāda, bakteriālais vai strutainais konjunktivīts, parādās tūskas mezgli uz ādas un recekļaina tūska galvas, ānusa un dzimumorgānu apvidū. 95% gadījumu beidzas ar dzīvnieka bojāeju. Šī slimība tiek nodota, kontaktējoties ar saslimušo dzīvnieku, kā arī ar asini sūcošo parazītu (odi, blusas utt.) starpniecību. Tāpat kā pirmajā gadījumā, kairinātāju var atnest saimnieks ar apģērbu vai apaviem, kā arī to var dabūt ar sadzīves priekšmetu, barības dzīvnieku kopšanas aksesuāru starpniecību.

Diemžēl pret šīm slimībām nav nekādu zāļu, tāpēc labāk vakcinēt savu mīluli.

Kad veikt vakcināciju?

Trušu vakcinēšana: viss, kas jāzina saimniekam

Mazuli var vakcinēt 1,5 mēneša vecumā pie nosacījuma, ka viņa svars sasniedzis 500 gramus. Pēc trīs mēnešiem jāveic atkārtotu poti, bet pēc tam katrus 9 mēnešus truša dzīves laikā.

Ja Jūs jau paņēmāt pieaugušu nevakcinētu trusi, tad obligāti veiciet viņam poti. Neticiet, ja Jums teiks, ka tad, ja dzīvnieks nav saslimis līdz noteiktam vecumam, tad par to vairs nav jāuztraucas. Trusis var saslimt jebkurā vecumā. Vakcināciju vienlīdz labi panes gan pavisam mazi, gan arī pieauguši truši.

Pirms vakcinēšanas

Ņemiet vērā to, ka potēt var veikt tikai veselus dzīvniekus, tāpēc pirms tam, kā veikt savam mīlulim vakcināciju, dodieties pie veterinārārsta uz apskati. Lai speciālists izmēra temperatūru dzīvniekam, apskata acis un gļotādu. Vēl ņemiet vērā to, ka nedrīkst vakcinēt dzīvnieku grūtniecības un zīdīšanas laikā. Tādā gadījumā labāk pagaidiet, kad mazuļus beigs barot ar mātes pienu, un tikai tad vediet viņu māmiņu uz vakcinēšanu. Apmēram 10-14 dienas pirms vakcinēšanas veiciet profilaksi pret cērmēm. Dažas nedēļas pirms vakcinēšanas vajadzētu trusim dot barību, kuras sastāvā iekļauts kokcidiostatiķis.

Ja Jūs trusi iegādājāties pavisam nesen, tad nevajadzētu uzreiz veikt vakcinēšanu. Pagaidiet apmēram mēnesi. Divas nedēļas pēc tam, kā Jūs būsiet atveduši jauno draugu mājās, iedodiet viņam preparātu pret cērmēm, bet vēl pēc divām nedēļām, ja viss būs kārtībā, var veikt vakcinēšanu.

Pēc vakcinēšanas

Sakarā ar to, ka vakcinēšana nav nekāda burvju nūjiņa, tad uzreiz pēc tam dzīvnieka organismā neizveidosies pret infekcijām noturīga imunitāte. Tāpēc dažas dienas pēc potes nekādā gadījumā nenesiet savu mīluli ārā uz ielas. Vēl šajā periodā jāizvairās no kontaktēšanās ar citiem dzīvniekiem, jo sevišķi ar nevakcinētiem. Šajā periodā nevajadzētu mazgāt trusi, mainīt viņa ēdienkarti, dzīvesvietu, kā arī turēšanas noteikumus. Bez tam, jāizvairās no dzīvnieka pārmērīgas atdzišanas un pārkaršanas. Bez šaubām, neaizmirstiet ievērot veterinārārsta ieteikumus.

Trušu vakcinēšana: viss, kas jāzina saimniekam

Komentāri  

#1 Liliputs 2017-06-24 14:35
Cik maksā vakcinēšana?

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties