A+ R A-

Sporta dejas ar suni vai suņu frīstails

4.9 / 5

Sporta dejas ar suni vai suņu frīstailsKādas tiks izklaides un treniņus neizdomā suņu cienītāji! Gan suņu frisbiju, par kuru mēs jau rakstījām, kur suns lido pakaļ lidojošam šķīvītim, gan flaibols ar lidojošām bumbiņām. Šodien mēs pastāstīsim vēl par vienu interesantu un amizantu sporta veidu ar suni – par frīstailu, kur suns dejo vienā pārī ar savu saimnieku.

Frīstails parādījies salīdzinoši nesen. Tas apvieno suņa komandu izpildes un dejas elementus, turklāt tas viss notiek ritmiskas mūzikas pavadījumā. Pie kam, šajā procesā tiek iesaistīts ne tikai suns, bet arī cilvēks, un viņi abi nododas kopīgai dejošanai. Savukārt tiesneši vērtē pāra uzstāšanos kopumā – dejas harmoniskumu, kustību saskaņotību, dejotāju artistiskumu. Frīstailā nepastāv nekādi stingri kustību noteikumi. Dejošanas laikā suns var veikt visdažādākās kustība, kādas prot - staigāšana pie kājas, pagriezieni, kustības ar aizmuguri un sāniem, lēcieni, stāvēšana uz pakaļkājām, kā arī daudz kas cits. Tieši tas pats tiek prasīts arī no saimnieka – dejošanas laikā ar suni viņš var veikt visdažādākās kustības ar savu ķermeni, rokām un kājām – galvenais, lai tās atbilstu mūzikai.

Pēc idejas frīstails ir tuvs tādiem sporta veidiem, kā, piemēram, mākslas vingrošana vai daiļslidošana, kur sportistiem jāizpilda speciālo programmu mūzikas pavadījumā, iekļaujot sarežģītus tehniskos elementus. Dejošanai ar suni ir tādas pašas funkcijas – dejojot ar saimnieku, suns izpilda savus elementus, kas viņam ir iemācīti, tai pat laikā priekšnesumam jābūt jāatbilst numura iecerei un mūzikai. Savukārt tiesneši novērtē uzstāšanās sarežģītības pakāpi, elementu izpildes pareizību, kā arī pāra artistiskumu.

Sporta dejas ar suni vai suņu frīstails

Šis sporta veids radās salīdzinoši nesen – pagājušā gadsimta 80-tajos gados. Vispirms tie bija treniņi mūzikas pavadījumā. Suns izpildīja vienkārši komandas, bet saimnieks izpildīja dažādus dejas elementus – griešanos, virzīšanās uz priekšu un atpakaļ utt. Suns kustējās blakus, cenšoties iekļauties kustību ritmā. Tas bija tik iespaidīgi, ka galu galā kļuva par atsevišķu sporta veidu, kurš kļuva arvien populārāks suņu saimnieku vidū.

Šodien frīstails izskatās kā vesels šovs – saimnieki uzvelk visdažādākos kostīmus, lieto grimu. Tomēr sunim nekas netiek vilkts mugurā, lai netraucētu viņa kustībām un neapgrūtinātu elementu izpildi. Bez tam, mūsdienu dejotāji pārsteidz ar savu sagatavotības līmeni – visas kustības ir „noslīpētas”, saliedētas, īsāk sakot, īsti profesionāļi!

Ar laiku tika apstiprinātas noteiktas programmas. Tās tiek iedalītas pēc sunim atļautajām kustībām. Vēl programmas tiek iedalītas klasēs, kas atkarīgas no dalībnieku pieredzes. Piedāvājam iepazīties ar dažām šāda veida programmām.

Muzikālā „izbraukšana” – suns izpilda kustības ar dažādiem soļiem pie saimnieka kājas vai brīvā pozīcijā. Suns var kustēties jebkurā virzienā, demonstrējot vienu vai vairākas kustības – soļošana, rikšošana, auļošana utt.

Sporta dejas ar suni vai suņu frīstails

Kustību izpilde saimniekam blakus mūzikas pavadījumā – šeit nepieciešams, lai apmēram 60% no visiem elementiem suns izpildītu pie saimnieka kājas dažādā tempā un dažādām kustībām, bet 40% - tie ir frīstaila elementi jebkurā pozīcijā. Šajā programmā tiek pieļautas kustības gan no kreisās, gan arī no labās puses, bet tai pat laikā distancei starp saimnieku un suni jāpaliek minimālai.

Frīstailā atļautas jebkuras kustības, kas demonstrē suņa spēku, veiklību un lokanību, tās var veikt jebkurā stāvoklī, tostarp, nelielā attālumā no cilvēka.

Dejošana ar suni – tā pēc būtības ir deja, kuru izpilda saimnieks, piedaloties sunim. Tai pat laikā suns var izpildīt „izbraukšanas” un frīstaila elementus jebkurā attiecībā un secībā.

Kas attiecas uz klasēm, tad šeit iedalījums var būt ne tikai atkarībā no pāra pieredzes, bet arī mēdz būt klasificēšana pēc noteiktām šķirnēm, šķirņu grupām, kā arī pēc uzdotās uzstāšanās tēmas.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties