A+ R A-

Kā sadraudzēt trusi ar kaķi

4.9 / 5

Kā sadraudzēt trusi ar kaķi

Jūs vēlaties iegādāties jauku un pūkainu trusīti, bet domājat, vai viņš sadraudzēsies ar kaķi? Atbrīvojieties no visām šaubām un stereotipiem – šie dzīvnieki var sadraudzēties. Patiesībā viņi pat spēj būt noderīgi viens otram.

Mainām pamatinstinktus

Lai kā arī tur nebūtu, kaķis ir plēsīgs zvērs. Tāpēc viņš vienalga medīs trusi, ieraugot to uz ielas pat tad, ja mājās viņš draudzējas ar tādu pašu trusi. Apkārtējā vide pamodinās kaķa instinktus. Pēc būtības viņš pat sāks dzīties pakaļ trusim, ieraugot to ārpus mājām. Šī iemesla dēļ Jums jācenšas neradīt situācijas, kad kaķim var pamosties mednieka instinkti.

Truši labāk kontaktējas, nekā kaķi, jo viņi savvaļā dzīvo grupās, bet kaķi – dzīvo savrupus. Protams, mēdz būt arī izņēmumi, var atrast arī nošķirti dzīvojošus cilvēkus, gan arī ļoti sabiedrisku kaķi. Ir arī tādi dzīvnieki, kuriem patīk draudzēties ar citas sugas pārstāvjiem. Starp citu, daudzi truši, kuriem nav kontaktēšanās pieredzes ar saviem sugas brāļiem, daudz labāk satiek ar kaķiem.

Mazs un bailīgs trusītis

Kā sadraudzēt trusi ar kaķi

Visdrīzāk, grūti sadzīvot būs bailīgam, mazam trusītim ar jaunu kaķi, jo sevišķi tad, ja kaķim netiks savlaicīgi apgriezti nagi. Kā jau visiem labi zināms, kaķi galvenokārt spēlē medību rotaļas. Ja dzīvnieki iepazīsies, kad kaķim ir draisks noskaņojums, un viņš, rotaļājoties, viegli ieskrāpēs trusim, tad viņš turpmāk vienmēr baidīsies no kaķa (viņa apziņā izveidosies dziļa trauma). Tāpēc, kad kaķis aktīvi medī, dzīvniekus var iepazīstināt, neizņemot trusi no būrīša. Pārliecinieties par to, ka attālums starp būra režģiem ir pietiekami mazs, lai kaķis nevarētu tur iebāzt savu ķepu. Būtu labi, ja Jūs būrī atvēlētu vietu, kur trusis var paslēpties. Šim nolūkam lieliski noderēs, piemēram, kartona kārba. Starp citu, šāds namiņš nepieciešams visiem trušiem pat tad, ja mājās nav neviena cita dzīvnieka. Nagus jāgriež visiem kaķiem, pat ļoti draudzīgiem, kuri labi sadzīvo kopā ar citiem dzīvniekiem. Jo pat tad, ja kaķis viegliņām iesitīs trusim ar negrieztiem nagiem, trusim vienalga paliks rēta, kuru Jūs sākumā varat nemaz nepamanīt, bet vēlāk tā var pārvērsties par augoni.

Kamēr trusis atrodas būrī, dzīvnieki var pierast viens pie otra – pie smaržas, skaņas, kustībām. Labāk, ja trusim ir liels būris, tad trusis var parādīt sevi visā skaistumā, savukārt kaķim ir iespēja pavērot kaķa kustības un pierast pie tām.

Pierast viens pie otra dzīvnieki var sākot no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Viss atkarīgs no dzīvnieku īpatnībām. Tikai nevajag steigties. Jo pārāk liela steigšanās var izraisīt stresu trusim, vai arī Jums var nākties sabārt kaķi. Pēdējais novedīs pie tā, ka (a) kaķis sagaidīs brīdi, kad saimnieks aiziet un nomocīs trusi, vai arī (b) viņam izveidosies asociācija trusis = rāšanās, bet tā nav labākā situācija draudzības sākumam.

Kad Jūs redzēsiet, ka dzīvnieki jau ir gatavi nākamajam solim, ļaujiet trusim un kaķim brīvi piekļūt viens otram, tikai stingrā Jūsu uzraudzībā. Nostājieties viņiem blakus, tikai tādā attālumā, lai nepieciešamības gadījumā Jūs varētu iejaukties iepazīšanās procesā, bet tai pat laikā netraucētu viņiem. Lai viss iet savu gaitu. Ja kaķis parasti ir labsirdīgs un ziņkārīgs, tad ļaujiet viņam apostīt un izpētīt jauno draugu. Ja kaķis neklausa, tad mēģiniet uzšļakstīt viņam pāris reizes ūdeni. Tikai kaķis nedrīkst saprast to, ka tas ir Jūsu roku darbs, savādāk viņai tas asociēsies ar Jums, nevis ar savu uzvedību. Taču tad, ja Jums tādā veidā nākas pārāk bieži koriģēt sava kaķa uzvedību, tad tas nozīmē, ka Jūs pasteidzāties. Turpiniet vēl uz kādu laiciņu dzīvniekus iepazīstināt caur būri. Agrāk vai vēlāk, gandrīz visi truši un kaķi pierod viens pie otra. Tas ir tikai laika jautājums, un, protams, neaizmirstiet visu rūpīgi kontrolēt.

Liels un svarīgs trusis

Kā sadraudzēt trusi ar kaķi

Bieži vien notiek tā, ka trusis zina sev cenu, tāpēc rezultātā kaķis piekāpjas. Kaķis var pat aizbēgt no truša. Ja trusis iedzīs kaķi stūrī, trusis var pat viņam uzbrukt. Tomēr šajā gadījumā Jūsu iejaukšanās būs tikai lieka. Vienkārši tas ļaus trusim apliecināt savu vērtību, un viņi ar kaķi kļūs lieliski istabas biedri, varbūt pat labi draugi.

Komentāri  

#1 janis 2017-02-03 15:34
forsi

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties