Reklāmkarogs

A+ R A-

Suņu sports: flaibols

4.9 / 5

Suņu sports: flaibols

Kustība – tā ir dzīve, tāpēc īpašu uzmanību jāveltī aktīvam dzīvesveidam. Mūsdienās pastāv visdažādākie sporta veidi dzīvniekiem un viņu saimniekiem. Mēs jau rakstījām par tik amizantu sporta veidu kā suņu frisbijs, kā arī par izplatītāku suņu sporta veidu – adžiliti . Tagad mēs pastāstīsim par ne mazāk interesantu suņu sportiskās aktivitātes veidu – flaibolu.

Tulkojumā no angļu valodas „flaibols” (“Flyball”) nozīmē „lidojoša bumba”. Jau no paša sporta veida nosaukuma, kļūst skaidrs, ka šeit inventārs būs bumba. Suņa uzdevums it noķert un atnest saimniekam pēc iespējas vairāk bumbu, kas izlido ārā no specializētas mašīnas. Bet tai pat laikā sunim jāiztērē tam pēc iespējas mazāk laika. Flaibolu var spēlēt gan individuāli, gan arī komandā.

Flaibolā tiek izmantotas tenisa bumbiņas. Jāatzīmē, ka suņiem šis sporta veids ļoti patīk. Ja Jūsu mīlulis vismaz vienu reizi noķers šo maziņo, bet elastīgo un plūksnojumu pārklāto bumbiņu, tad jau pavisam drīz tā kļūs par viņa iecienītāko mantiņu.

Dzīvnieku pasaule nestāv uz vietas un, ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu, zoopreču ražotāji izstrādājuši neskaitāmas ierīces, lai suņu saimniekiem atvieglotu dzīvi un viņiem vairs nevajadzētu nepārtraukti mest bumbiņas savam mīlulim. Piemēram, Jūs varat iegādāties šim nolūkam modificētu kaķeni, vai arī pneimatisko lielgabalu.

Rezultātā, pateicoties vienai no šādām ierīcēm, radās jauns suņu sporta veids - flaibols. Tas notika Kalifornijā, pagājušā gadsimta 60-tajos gados. Kāds vīrietis, kuru sauca Herberts Vāgners, visu laiku meta bumbiņas savam mīlulim, kuram ļoti patika šī spēle. Taču Vāgnera kungs nogura no tā, ka viņam visu laiku jāmet bumbiņas, tāpēc viņš uzcēla vienkāršu mešanas ierīci, pateicoties kurai suns pats sev „meta” bumbu. Sunim bija jānospiež ar ķepu sviru, bet no ierīces lidoja ārā bumba, kuru viņš ķēra.

Šo ierīci pamanīja un novērtēja slavena dresētāja Ruda Viteroksa meita Barbara Viteroksa. Tieši šis dresētājs strādāja ar koliju Pelu pašas pirmās filmas „Lesija” uzņemšanas laikā. Ieraugot šo ierīci, Barbarai radās ideja izveidot suņiem domātu sporta spēli. Tai pat laikā spēles noteiktumi kļuva grūtāki. Neskaitot to, ka sunim bija jānoķer lidojošu bumbu, viņam bija jāpārvar četras barjeras. Lai spēle būtu iespaidīgāka, to izveidoja par komandas spēli – vienlaicīgi uz paralēlām trasēm startēja divi suņi.


Savukārt suņi arī pienācīgi novērtēja šo spēli. Šai spēlei ir viss nepieciešamais, lai nodrošinātu viņiem labu garastāvokli – gan lēcieni pāri barjerām, gan bumbiņas ķeršana, gan arī azarts un sacensību gars.

Pirmās flaibola sacensības notika 1981. gadā, bet jau 1984. gadā tika izveidota Ziemeļamerikas Flaibola Asociācija. Pašlaik tā tiek uzskatīta par šī sporta veida galveno starptautisko organizāciju.

 

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties