A+ R A-

Kā pieradināt ielas kaķi

4.9 / 5

Kā pieradināt ielas kaķi

Jums iesāpējās sirds, ieraugot uz ielas nelaimīgu kaķīti, tāpēc Jūs paņēmāt viņu pie sevis mājās. Tagad viņš atrodas pie Jums mājās, bet ko darīt tālāk? Kā viņu pieradināt pie jaunajiem apstākļiem? Kā izaudzināt no viņa mīlīgu dzīvnieku?

Jau pirmajās dienās kaķēnam vai pieaugušam kaķim izveidosies noteiktas attiecības ar visiem ģimenes locekļiem un citiem mājdzīvniekiem. Tāpēc sākumposmā nāksies veltīt jo sevišķi daudz uzmanības dzīvniekam un palīdzēt viņam adaptēties. Mēdz būt gadījumi, ka klaiņojošus kaķus grūti audzināt, tāpēc viņiem nebūs viegli iedzīvoties Jūsu mājās. Šādā gadījumā Jums nāksies kārtīgi nopūlēties.

Pirmie soļi jaunajās mājās

Dzīvnieku adaptēšanās periods atkarīgs no daudziem faktoriem, no kuriem viens – cik ilgi kaķēns pirms tam dzīvoja uz ielas. Ja dzīvnieks salīdzinoši nesen nokļuvis uz ielas, tad viņš samērā ātri pieradīs pie jaunajām mājām. Savukārt jau par mežoni kļuvušam kaķim būs jāveltī ievērojami vairāk laika un spēkus, tāpēc viņu vajadzēs adaptēt pakāpeniski. Bez tam, adaptācijas periods atkarīgs no tā, kā kaķis dzīvojis uz ielas. Ja viņam bija paveicies – tad kaķi baroja un par viņu rūpējās labsirdīgas tantiņas, tāpēc kaķis samērā ātri sāks uzticēties citam cilvēkam, savukārt tad, ja viņam ilgstoši tika darīts pāri, tad pierādīt viņam savus labos nolūkus būs ievērojami grūtāk.

Pirmā lieta, kas Jums jādara pēc tam, kad dzīvnieks būs atnests mājās – izmazgājiet viņu pat tad, ja Jums šķiet, ka kaķis ir tīrs. Patiesībā dzīvnieks, kurš kaut vai neilgu laiku dzīvojis uz ielas, nekādā gadījumā nevar būt tīrs. Ja ir tāda iespēja, tad vēlams uzreiz izmazgāt kaķi ar specializētiem pretblusu un pretērču šampūniem.

Nākamā lieta, kas Jums jādara – iedodiet dzīvniekam pretcērmju līdzekli. Lai pareizi izvēlētos šo preparātu, labāk dodieties pie veterinārārsta, kurš palīdzēs Jūsu mīlulim atbrīvoties no ausu ērcēm, kā arī izmeklēs dzīvnieku un dos savu slēdzienu par viņa vispārējo veselības stāvokli. Esiet gatavi tam, ka kaķēnu varētu nākties ārstēt no sēnītes vai kādas citas slimības, tāpēc tad, ja Jūs nevēlaties tērēt tam laiku un naudu, labāk nemaz nevediet mājās šādu kaķi.

Kaķa pieradināšana: galvenie noslēpumi

Pēc tam kad būs paveiktas visas nepieciešamās procedūras, lai atjaunotu Jūsu jaunā četrkājainā drauga veselību, nākamais solis – dzīvnieka pieradināšana. Sagatavojieties ilgstošam procesam, jo parasti klaiņojošiem dzīvniekiem ir negatīva pieredze ar cilvēkiem. Ja Jūsu jaunais draugs ir jaunāks par 9 nedēļām, tad iekarot viņa labvēlību būs samērā viegli, bet pārējos gadījumos jābūt gataviem kaķa ksenofobijai – bailēm, pat nepatiku pret nepazīstamiem cilvēkiem. Tāpēc esiet ļoti pacietīgi - dzīvniekam, tāpat kā cilvēkam ir ļoti grūti iemācīties dzīvot jaunos apstākļos. Pieradināt pie sevis dzīvnieku, nekaitējot viņam, Jūs varat sekojošā veidā:

  • veltiet viņam vairāk uzmanības un maigumu, taču kamēr kaķis baidās no Jums un nenāk Jums klāt, izrādiet savu maigumu ar vārdiem;
  • dariet visu pakāpeniski – pakāpeniski barojiet, pakāpeniski palieliniet Jūsu kontaktēšanās ilgumu, pakāpeniski tuvojieties dzīvniekam;
  • pacentieties neierobežot dzīvnieka brīvību, viņš nedrīkst domāt, ka ir ieslodzīts būrī, atvēliet viņam pēc iespējas vairāk telpas savā mājoklī;
  • ņemiet vērā to, ka kaķis sākumā var saskatīt katrā Jūsu kustībā draudus, tāpēc Jūsu kustības nedrīkst būt pārāk straujas.

Kā pieradināt kaķi pie rokām?

Ņemiet vērā to, ka ne visi kaķi, kurus Jūs paņemsiet no ielas, būs pieradināti pie rokām. Tāpēc esiet gatavi tam, ka Jūsu mīlulis būs nedaudz mežonīgs. Taču varat mēģināt. Piemēram: pabarojiet kaķi, bet pēc tam pastiepiet viņa virzienā roku, it kā gribētu paglaudīt viņu. Sākumā kaķis paleks sāņus vai pieplaks pie grīdas, tomēr tad, ja Jūs uzstājīgi turēsiet roku gaisā, rādot to, ka nevēlaties nodarīt dzīvniekam pāri, tad agrāk vai vēlāk viņš pastiepsies ar savu purniņu Jūsu rokas virzienā. Tikai necentieties kaķi paglaudīt ar varu – viņš to uztvers kā agresiju. Varat pieskarties viņa galvai un veikt dažas vieglas kustības. Ja kaķis ietiepīgi nevēlas kontaktēties ar jums, tad mēģiniet paspēlēties ar viņu! Piedāvājiet kaķim interesantu mantiņu, un agrāk vai vēlāk viņš noteikti atsauksies uz šo piedāvājumu!

Kad būsiet ieguvuši dzīvnieka uzticību, mēģiniet uzmanīgi paņemt viņu rokās, bet nekad neturiet viņu ar varu, ja dzīvnieks cenšas izrauties no rokām. Labāk esiet ļoti pacietīgi un uzmanīgi, pagaidiet, kad patmīlīgais kaķis pats atnāks pie Jums, nekā tad, ja jau pirmajās dienās aizbiedēsiet viņu, un pēc tam visu laiku lauzīsiet galvu, kā pieradināt kaķi, kurš Jums neuzticas.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties