A+ R A-

Kurlu kaķu kopšana

4.9 / 5

Kurlu kaķu kopšana

Tāpat kā cilvēki, arī kaķi mēdz būt kurli. Kurluma gēns praktiski vienmēr tiek nodots kaķēnam, ja viens no viņa vecākiem bija kurls, tad šis gēns ir dominējošais. Tāpat kā gadījumā ar citiem kurliem dzīvniekiem, ar kurliem kaķiem bieži vien notiek nelaimes gadījumi, viņi ir ievērojami skaļāki, kā arī mēdz būt agresīvāki. Šādiem dzīvniekiem nepieciešama īpaša kopšana.

Visbiežāk dzirdes traucējumi tiek novēroti kaķiem, kuriem spalva ir baltā krāsā, jo sevišķi tas attiecas uz zilacainiem kaķiem vai tādiem, kam ir dažādu krāsu acis – zilas un dzeltenas. Pastāv arī tādas kaķu šķirnes, kurām ir nosliece uz kurlumu, piemēram, Turcijas Angoras kaķi.

Pirmkārt, ņemiet vērā to, ka kurli kaķi ir agresīvāki, nekā viņu sugas brāļi, kuriem nav šādu defektu. Lieta tāda, ka šāds kaķis jūtas neaizsargāts, jo nedzird iespējamo apdraudējumu sev aiz muguras. Pacentieties uzvesties ar šādu dzīvnieku maksimāli saudzīgi. Nesodiet viņu par sīkumiem un nesitiet kaķi. Iemāciet bērniem izturēties pret viņu ar mīlestību un neuztvert savu kurlo kaķi kā rotaļlietu. Nav ieteicams iegādāties vēl vienu kaķi vai citu dzīvnieku.

Ja Jums ir kurls kaķis, tad nelaidiet viņu ārā uz ielas, jo viņš var nesadzirdēt tuvojošās briesmas – automobili vai viņam virsū skrienošu agresīvu suni. Bez tam, kaķis nedzirdēs Jūsu komandas, kad Jūs viņu sauksiet. Tāpēc šādam kaķim jādzīvo dzīvoklī vai privātmājā. Jūs varat izlaist to pastaigāties vasarnīcā, iepriekš izveidojot savam kaķim nožogotu teritoriju, kuru viņš nespēs pārvarēt.

Dāvājiet mīlestību un rūpes savam mīlulim, tad viņš nejutīsies apdalīts. Nebaidieties ņemt kurlu kaķēnu. Jā, sākumā viņš nedzirdēs Jūs, Jūsu komandas, bet ar laiku kaķis iemācīsies atpazīt žestus.

Komentāri  

#2 Smaida 2013-08-02 17:45
Man arī ir balta kurla kaķene. Pret cilvēkiem ārkartīgi mīļa , bet pret citiem kaķiem agresīva .Un ļoti skaļa un runīga.
#1 Vizma 2013-08-02 06:02
Arī man bija balta,kurla kaķenīte.Bijām kopā 15.g.Nebija agresīva,balsti ņa skaļavgan.Pagāj uši 5.g.bez viņas,tagadvēlo s iegādāties baltu minku.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties