Reklāmkarogs

A+ R A-

Fizkultūra kaķiem

4.9 / 5

Fizkultūra kaķiem

Tas, ka kaķis ir visvairāk pieradinātais dzīvnieks vēl neliecina par to, ka viņam nav nepieciešams aktīvs un kustīgs dzīvesveids. Tāpat kā citiem dzīvniekiem un cilvēkiem, kustība – tā ir dzīve. Tāpēc, ka Jūsu mīlulis ir ļoti slinks, tad piedāvājam Jums dažus fiziskos vingrinājumus, kas palīdzēs saglabāt Jūsu murrātāja veselību.

Izstaipīšanās

Kaķis – tas ir ļoti lokans dzīvnieks, tāpēc viņam regulāri jāizstaipās, proti, jāizstaipa mugurkaulu un muskuļus. Ļoti labi šim nolūkam būs piemērota nagu asināšanas ierīce! Tai pat laikā Jūsu kaķis ne tikai iegūs lielisku fizisko formu, bet arī Jūsu mēbeles paliks neskartas. Kaķis jebkurā gadījumā asinās nagus, jo tas ir iedzimts instinkts. Savukārt tad, ja Jūs nevēlaties, lai tas notiktu visur, kur pagadās, tad parūpējieties par to. Parasti šādiem nolūkiem iegādājas nagu asināmo stabiņu, kuru var nopirkt zooveikalā. Taču mēdz būt arī daudzlīmeņu nagu asināmās ierīces, kas ļauj kaķiem ložņāt pa tām, kā pa koku.

Starp citu, nagu asināmo stabiņu Jūs varat izgatavot paši saviem spēkiem, tas būs ievērojami lētāk. Ja Jūs labi pazīstat savu kaķi, tad Jūs varēsiet izgatavot daudz labāku nagu asināmo stabiņu, nekā veikalos pieejamie varianti. Šim nolūkam izvēlieties konkrētu stūri savā mājoklī, vēlams, lai tā būtu Jūsu kaķa iecienītākā vieta. Šajā vietā pie sienas piestipriniet nelielu dēlīti (45-60 cm garu), bet pie dēlīša pienaglojiet vai pielīmējiet raupja materiāla vai biezas ādas gabaliņu. Starp citu, kā rāda prakse, kaķiem labāk patīk āda.

Lēkšana

Ļaut savam kaķim trenēties lēkšanā palīdzēs parasta tukša kartona kārba. Atveriet kārbu un atstājiet to savam kaķim. Pavisam drīz tā kļūs par Jūsu kaķa iecienītāko rotaļlietu: kaķis tajā rāpsies iekšā un ārā, medīs šīs kārbas ēnu, kā arī kaut ko neredzamu, kas tur paslēpies. Ja Jūs kārbas sienās izveidosiet nelielus caurumus, caur kuriem kaķis varēs knapi izlīst cauri, bet kārbas virspusi aizvērsiet, tad varēsiet pavērot to, kā Jūsu mīlulis apgūst „alu”. Savukārt tad, ja Jūs grūti pieejamā vietā noliksiet kādu kārumu, tad šī kārba kļūs par īstu Aladina alu.

Rāpšanās - ložņāšana

Kaķim, kurš visu laiku sēža mājās, ļoti nepieciešams rāpties un ložņāt. Lai palīdzētu viņam to izdarīt, izveidojiet vismaz parastu koka konstrukciju no koka dēļiem, kas sastiprināta ar skrūvēm. Šī konstrukcija piesaistīs Jūsu kaķa uzmanību vairākas stundas pēc kārtas. Tikai ņemiet vērā to, ka šai konstrukcijai jābūt izturīgai un drošai. Skatieties, kā kaķis tur ložņā un nepieciešamības gadījumā uzlabojiet konstrukciju. Bez šaubām, neaizmirstiet laiku pa laikam mainīt konstrukciju – izmainiet tās formu, augstumu, izmērus, gluži kā bērnu „konstruktorā”. Tāpat kā iepriekšējā gadījumā, neliels kārums, kas būs nolikts uz viena no „zariem”, vairos kaķa interesi par šo ierīci.

Lecam, aulekšojam, draiskojamies

Visdažādākās rotaļlietas - bumbiņas, rotaļu peles, maisiņi ar kaķiem paredzēto piparmētru ļaus Jūsu kaķim jautri pavadīt laiku! Šāda rotaļlietu iegāde neprasa lielus naudas līdzekļus, taču Jūs varat tik pat labi tās izgatavot paši saviem spēkiem, ja vien Jums ir tāda iespēja. Tikai tādā gadījumā ņemiet vērā to, ka rotaļlietām jābūt dzīvniekam nekaitīgām. Parūpējieties par to, lai nebūtu asu malu, toksisku materiālu, kā arī šīs rotaļlietas nedrīkst būt pārāk mazas, jo tad tās var iesprūst kaķim rīklē. Šādām rotaļām vislabāk piemērotas būs visdažādākās tukšas diegu spolītes vai koka gabaliņi, kas palikuši pāri no ložņāšanai paredzētās konstrukcijas. Kaķiem ļoti patīk pingponga bumbiņas, tenisa bumbiņas un pat golfa bumbiņas.

Paeksperimentējiet ar dažādas krāsas un formas jauniem priekšmetiem, pavērojiet, kas vislabāk patiks Jūsu kaķim. Rotaļlietas padarīs Jūsu kaķa dzīvi daudz jautrāku, kā arī ļaus saglabāt lielisku fizisko formu un veselību. Savukārt kaķis priecēs Jūs ar savu labo noskaņojumu, kā arī ietaupīs naudu, kuru Jums pretējā gadījumā vajadzētu maksāt veterinārārsta apmeklējumiem.

Fizkultūra kaķiem

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties