A+ R A-

Pazudis kaķis. Ko darīt?

4.9 / 5

Pazudis kaķis. Ko darīt?

Karstā laikā, kāds tas ir pašlaik, kad logi ir atvērti, kaķi bieži vien izkrīt pa logu. Mēs jau rakstījām par to, kas jādara tādā gadījumā. Bet ko darīt tad, ka kaķis nokrita un aizbēga? Piedāvājam iepazīties ar praktiskiem padomiem, kas palīdzēs Jums tādā gadījumā, ja kaķis ir pazudis uz ielas.

Vispirmām kārtām jāsastāda sludinājumu ar pazudušā kaķa fotogrāfiju un viņa aprakstu. Vislabāk izmantot krāsaino printeri, lai fotogrāfijā būtu labāk redzama kaķa krāsa. Izlīmējiet to uz blakus esošajām mājām, tai pat laikā aptverot pēc iespējas lielāku rādiusu – kaķis, atrodoties stresa stāvoklī, var tālu aizskriet. Izlīmējiet sludinājumus arī uz stabiem, ziņojumu dēļiem un kokiem nedaudz plašākā rādiusā – 3-5 km.

Apstaigājiet vietējās veterinārās klīnikas, veikalus un dzīvnieku patversmes, iedodiet šajās vietās strādājošam personālam savu sludinājumu. Ja blakus atrodas citas pilsētas, tad apmeklējiet dzīvnieku patversmes arī tur – kaķi varēja aizvest uz patversmi.

Ielieciet sludinājumu avīzēs un publicējiet ziņu par kaķa pazušanu sociālajos tīklos.

Pārbaudiet visus tuvumā esošos neaizslēgtos pagrabus un bēniņus, kur pārbiedētais kaķis varētu paslēpties. Apstaigājiet visus iespējamos šķūnīšus, jo dzīvnieks varēja ielīst kaimiņu garāžā. Tai pat laikā varat droši skaļā balsī saukt savu mīluli, kā arī uzmanīgi visu apskatiet – kaķis var baidīties pamest savu slēpni. Katru dienu apstaigājiet tuvākās ielas un pavaicājiet pastniekiem un sētniekiem, vai viņi nav redzējuši Jūsu kaķi. Bez tam, regulāri dodieties ar šo jautājumu uz tuvākajām dzīvnieku patversmēm.

Ja tuvumā ir skolas, tad izlīmējiet arī tur savu sludinājumu – bērni ļoti ātri pamana visus dzīvniekus. Savukārt tad, ja savā sludinājumā piesolīsiet atlīdzību Jūsu mīluļa atradējam, tad tas palīdzēs mobilizēt veselu armiju jauno detektīvu.

Lai kaķis saprastu, kur viņam meklēt mājas, atstājiet uz ielas blakus mājai kaut kādas personīgās mantas vai arī izlietotās kaķa smiltis. Vēl varat iziet ārā uz ielas ar basām kājām un nedaudz pastaigāt uz priekšu un atpakaļ, lai atstātu pēdas, kas ved uz mājām.

Varat blakus mājai uzstādīt kaut kādas lamatas, kur atstāt kaut ko garšīgu. Tiesa, tādā veidā Jūs varat noķert arī citus dzīvniekus, taču dažiem izdevies noķert tieši savējo pazudušo un nobijušos kaķīti.

Neceliet paniku un nebēdājieties, labāk pacentieties iztēloties, ka Jūsu kaķis ir atradies, savukārt tad, ja Jūs esat ticīgs cilvēks, tad aizdedziet baznīcā sveci. Tikai nepadodieties. Ir bijuši gadījumi, kad saimnieki atraduši savus pazudušos dzīvniekus pēc mēneša vai vēl ilgāka laika.

Lai varētu ātri atrast pazudušo dzīvnieku, parūpējieties par to, lai Jūsu kaķim vienmēr būtu kakla siksna ar medaljonu, uz kura norādīta Jūsu adrese un tālruņa numurs.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties