Reklāmkarogs

A+ R A-

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

4.9 / 5

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Izvēloties suni, jāņem vērā neskaitāmi faktori – viņa izmēri, spēks, temperaments un daudzas citas lietas. Tad Jūs varēsiet izvēlēties ne tikai ideāli piemērotu suni, bet arī vēlāk suņa uzvedībā neradīsies Jums nepatīkami pārsteigumi. Parunāsim par faktoriem, kuriem jāpievērš pastiprinātu uzmanību.

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Suņa izmērs

Pēc suņa izmēra var noteikt tā spēku: viens suns ir spēcīgāks par tāda paša svara cilvēku apmēram trīs reizes. Piemēram, 20 kilogramus smags suns spēka ziņā tiek pielīdzināts 60 kilogramus smagam vīrietim. Taču ir šķirnes, kurām raksturīgs ļoti liels spēks, piemēram, terjeri, tas arī jāņem vērā. 
Taču tas nenozīmē, ka trausla sieviete nedrīkst iegādāties lielu suni – ir tik ļoti paklausīgas šķirnes, ka tās viegli padodas vadībai bez spēka pielietošanas. Vienkārši tādā gadījumā būs jāveltī vairāk laika liela suņa apmācīšanai, kā arī savu prasmju attīstībai saistībā ar dzīvnieka uzvedības vadību, jo sevišķi sabiedriskās vietās. Bez tam, jāiedresē suni, lai pastaigu laikā tas neraustītu pavadu, bet ietu mierīgi Jums blakus. 
Vēl ņemiet vērā to, ka liela izmēra suņiem ir tendence daudz lēnāk nobriest. Sakarā ar to, ka viņu nobriešanas periods laika ziņā ir nedaudz garāks, tad sagatavojieties tam, ka viņi var nodarīt daudz lielāku kaitējumu Jūsu mājoklim, nekā mazi suņi. Bez tam, lieli suņi var nodarīt daudz lielāku kaitējumu uzbrūkot cilvēkiem vai cīnoties ar citiem suņiem. Vēl viņi var nogāzt no kājām, lecot virsū cilvēkam, lai sasveicinātos ar viņu. Tāpēc suņa apmācīšanas laikā veltiet tam īpašu uzmanību.

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Spalvas kopšana

Ir tādas suņu šķirnes, kurām nepieciešama īpaša un rūpīga spalvas kopšana. Piemēram, lieliskajiem pūdeļiem būs nepieciešams ne tikai profesionāla friziera pakalpojumi, bet arī Jums pašiem nāksies apgūt šo profesiju, jo šajā gadījumā jānodrošina regulāru un ļoti rūpīgu spalvas kopšanu. Ja Jūs to nedarīsiet, tad spalva savelsies kunkuļos, tādējādi traumējot un bojājot ādu. Izveidojušajās rētās bieži vien ieviešas kukaiņu kāpuri. Kad saimnieks vēlas paglaudīt tādu suni, viņš demonstrē sevis aizsargāšanas nolūkos agresīvu uzvedību, baidoties no jebkura pieskāriena, kas var nodarīt tam sāpes. Lai to nepieļautu, starp friziera apmeklējumiem, katru dienu jāķemmē spalvu.
Bez tam, ņemiet vērā to faktu, ka garspalvainiem suņiem ir daudz augstāka ķermeņa temperatūra, bet no ķermeņa temperatūras atkarīgs tas, cik tuvu suns gribēs kontaktēties ar cilvēkiem. Tā, piemēram, īsspalvainiem suņiem patīk ielīst gultā pie saviem saimniekiem un sildīties zem segas – viņiem ļoti svarīgi uzturēt sava ķermeņa siltumu. Savukārt garspalvainie suņi var dažādi izturēties pret saimnieka glaudīšanu. Ja suns saņem nepieciešamo regulāro kopšanu, tad viņam patiks Jūsu glaudīšana. Pretējā gadījumā suņa āda var kļūt pārlieku jutīga pret jebkuriem pieskārieniem, tāpēc reakcija uz Jūsu vēlmi paglaudīt var būt samērā agresīva.

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Aktivitātes līmenis

Jums labi jāpadomā un jāizlemj, cik aktīvs suns jums nepieciešams. Ja Jūs vēlaties iegādāties „dīvāna spilvenu”, tad tādu arī meklējiet – aktīvu suni padarīt par mierīgu Jums neizdosies, turklāt vai ir vērts censties mainīt suņa raksturu? 

Lai novērtētu suņa šķirnes aktivitātes līmeni un to, cik ļoti šāds suns būs piemērots Jūsu temperamentam, jāiegūst pēc iespējas vairāk informācijas par šo šķirni. Tomēr vislabāk būtu pavērot pašu suni. Piemēram, varat piedāvāt saimniekam pasēdēt ar suni viņa prombūtnes laikā. Tā Jūs uzreiz sapratīsiet, cik ļoti šī suņa temperaments Jums piemērots.

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Šķirnes rakstura iezīmes

Pirms izvēlēties kādu konkrētu šķirni, uzmanīgi izpētiet to, kādos nolūkos šī šķirne tika izveidota. Šis fakts var daudz ko pastāstīt par suņa rakstura iezīmēm. Piemēram, sunim, kurš paredzēts tam, lai palīdzētu medniekiem naktī atrast medījumu ar savu skaļo un nepārtraukto riešanu, visdrīzāk ļoti patiks riet. Vai arī šķirnei, kas paredzēta medījuma izvilkšanai ārā no alas, raks, kur vien tas būs iespējams.

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Bērni

Ne visi suņi ar lielu mīlestību izturas pret bērniem. Tāpēc pirms suņa iegādāšanās, ja Jums ir bērni, mazbērni, krustbērni, kuri spēlēsies ar suni, aprunājieties ar profesionāļiem, kā šīs šķirnes pārstāvji izturas pret bērniem. Jo bērni nesēž uz vietas, viņiem patīk skraidīt pa māju. Bez tam, viņi izturas pret suņiem bez liekas ceremonēšanās – kamēr dzīvnieks atpūšas, viņi ar pēkšņi saķert to aiz galvas, paraut aiz auss vai uzkrist virsū sunim. Kā šādā gadījumā rīkosies suns? Dzīvnieks var būt ļoti jutīgs un trausls pret šāda veida uzvedību. Tāpēc jāiemāca bērniem pareizi izturēties pret suni.

Suņa šķirnes ietekme uz viņa uzvedību

Apmācības spējas

Arī šī lieta ir ļoti svarīga. Ja Jūs vēlaties nodarboties ar suni visu laiku, vest to uz dresēšanu, tad Jums jāizvēlas šķirni, kas orientēta uz ciešu kontaktu ar cilvēku, kā, piemēram, ganu suņi vai retrīveri. Savukārt tad, ja Jūs neplānojat daudz laika veltīt treniņiem ar suni, tad nevajag izvēlēties viegli un labi apmācāmu šķirni, jo viņi parasti mīl daudz strādāt un vēlas regulāri saņemt uzmanību. Šādiem suņiem nepieciešama pastāvīga kontaktēšanās ar cilvēkiem, ja tas nenotiks, tad viņiem būs garlaicīgi, kā arī viņi jutīsies ļoti vientuļi. 

Izvēloties suni, ņemiet vērā to, ka Jūs ņemat to ne uz vienu dienu, tāpēc pieejiet šim jautājumam ļoti rūpīgi. Ja Jums būs pareiza pieeja šim jautājumam, tad Jūsu jaunais ģimenes loceklis pārsniegs visas Jūsu cerības!

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties