A+ R A-

Kā sadraudzēt pieaugušu kaķi ar pieaugušu suni

4.9 / 5

Kā sadraudzēt pieaugušu kaķi ar pieaugušu suni

Jums ir kaķis, bet Jūs vēlaties iegādāties pieaugušu suni? Nav nekādu problēmu, galvenais – pareizi pieiet šim jautājumam. Ja Jūs izdarīsiet visu pareizi, tad izteicienam „dzīvo kā kaķis ar suni” realitātē būs pavisam pretēja nozīme.

Pirmkārt, jāņem vērā tas, kā kaķis vispār izturas pret suņiem, kā arī to, kā suns izturas pret kaķiem. Vienīgā nepārvaramā barjera šajā situācijā varētu būt agrāk gūta trauma kaķim no suņiem un otrādi. Savukārt tad, ja dzīvniekiem nav tamlīdzīgu atmiņu, tad var ķerties klāt pie iepazīšanās.

Vispirms izolējiet katru dzīvnieku. Ņemiet vērā to, ka šajā gadījumā saimnieks ir kaķis, bet suns - ciemiņš, tad maksimālu uzmanību veltiet kaķim. Viņu vajag samīļot, paglaudīt, paspēlēties, iedot kādu kārumu, vienvārdsakot, darīt visu, kas kaķim patīk.

Labāk būs tad, ja dzīvnieki pirmās divas diennaktis pavadīs atsevišķās telpās. Visu šo laiku, lai viņi pierastu viens pie otra smaržas, paņemiet lupatas un slaukiet ar tām dzīvniekus, pēc tam aiznesiet kaķim lupatu, ar kuru slaucījāt suni, bet sunim – lupatu, ar kuru slaucījāt kaķi. Tā viņi iepazīsies viens ar otra smaržu.

Ar suni var nodarboties, paglaudīt, parotaļāties, kad kaķa nav istabā. Ja istabā ienāk kaķis, pārtrauciet glaudīt suni, bet paglaudiet kaķi, jo tas ir saimnieks, bet suns – pagaidām ir ciemiņš.

Lai iepazīstinātu viņus tuvāk, dariet sekojošo. Kaķim jāatrodas tur, kur viņš jūtas vislabāk. Savukārt suns var atrasties jebkurā citā telpā. Lai viņam nebūtu garlaicīgi, būs labāk, ja tam līdzās atradīsies kāds no Jūsu ģimenes locekļiem. Kad kaķis aiziet kaut kur gulēt, suni var palaist pastaigāties pa dzīvokli. Pēc tam ievediet suni atkal slēgtā telpā, bet kaķis atkal var brīvi pārvietoties pa visu dzīvokli, tādējādi ļaujiet kaķim pierast pie suņa smaržas. Tai pat laikā neaizmirstiet veltīt kaķim maksimāli daudz uzmanības. Savukārt sunim veltiet tik daudz uzmanības, lai viņam nebūtu skumji, jo viņam arī jāadaptējas, jāpiedod pie tā, ka tagad viņš dzīvos pie Jums.

Pēc divām dienām var jau arī vizuāli iepazīstināt kaķi ar suni. Dariet to sekojoši: istabā, kur sēž suns, uz rokām ienesiet kaķi. Katram gadījumam uzvelciet rokās cimdus, lai kaķis Jūs nesaskrāpētu un nesakostu. Ienesiet kaķi uz neilgu laiku. Un tā vairākas reizes. Vēl varat turēt kaķi rokās un ievest istabā suni, turot pie pavadiņas. Tikai ņemiet vērā to, ka nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut agresiju, proti, ja kaķis sāk šņākt, skrāpēties vai kost, nevajag viņu glaudīt un censties pierunāt viņu to pārtraukt. Tieši tāpat rīkojaties ar suni – ja viņš pēkšņi sāk riet, tad nekādā gadījumā neglaudiet viņu! Tādā gadījumā aizvediet suni uz citu istabu. Pat tad, ja Jums neizdevās izvairīties no agresijas, vienalga, vediet suni projām no šīs istabas, jo kaķis šeit ir saimnieks. Agresīva uzvedība pašā sākumā vēl neliecina par to, ka vēlāk tomēr neizdosies dzīvniekus samierināt, tas tikai liecina par to, ka kaķa un suņa iepazīšanās nedaudz ieilgs. Taču pieliekot maksimālas pūles un pacietību, Jūs noteikti panāksiet iecerēto.

Ņemiet vērā, ka to var izdarīt tikai tad, ja suns nekad iepriekš nav medījis kaķus. Tādi suņi ir, un viņus ļoti grūti sadraudzēt ar kaķi, dažreiz pat šādi mēģinājumi var beigties traģiski. Tas attiecas uz tiem suņiem, kuri bērnībā ir pieradināti medīt kaķus. Šādā gadījumā labāk lieki neriskēt.

Taču tad, ja suns vienlīdz labi izturas pret citiem dzīvniekiem, tad nedēļas – maksimums 10 dienu laikā viņš noteikti sadraudzēsies ar Jūsu kaķi.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties