A+ R A-

Kaķu adžiliti

4.9 / 5

Kaķu adžiliti

Samērā daudz sporta sacensību tiek rīkotas suņiem, par pašu populārāko no kurām tiek uzskatīts adžiliti. Taču kaķi tiek uzskatīti par pasīviem dzīvniekiem, tāpēc nekas cits, izņemot ēdienu un ērtu mājokli viņiem nav vajadzīgs. Tomēr entuziasti no Amerikas nolēma šajā sporta veidā iesaistīt kaķus. Un pilnīgi pareizi, jo kustība – tā ir dzīve!

Kaķiem mēdz būs arī ļoti aktīvas sugas. Kaķu adžiliti izgudroja tādu sugu, kā, piemēram, abesīnijas, burmas, bobteilu un bengāļu īpašnieki. Šie kaķi ir tik kustīgi un dinamiski, ka viņu saimniekiem vajadzēja ar kaut ko nodarbināt savus mīluļus, tāpēc viņiem iešāvās prātā domā par kaķu piesaistīšanu sportošanai.

Tāpat kā suņu adžiliti, šķēršļu augstums un izmērs ir stingri reglamentēts. Taču pašas ierīces – tā ir suņu adžiliti samazinātā kopija, kas izgatavotas no plastmasas vai koka.

Adžiliti palīdz nostiprināt saikni starp kaķi un saimnieku. Ar šo aktivitāšu veida palīdzību var atrisināt dažas sadzīviska rakstura problēmas. Jo galvenokārt tiek izmantoti klausīšanas elementi. Bez tam, adžiliti pieskaitāms aktīvam atpūtas veidam! Izņemot ASV kaķu adžiliti sacensības notiek Francijā, Vācijā, Dānijā, Somijā. Bieži vien sacensības notiek kopā ar felinoloģijas izstādēm. Oficiāli kaķu adžiliti atbalsta starptautiskā felinoloģijas asociācija TICA.

Ja Jūs esat izlēmuši nodarboties ar sava kaķa dresēšanu, tad Jums jāsāk ar uztura režīmu. Lieta tāda, ka kaķis – tas ir tāds pats mednieks, kā suns, tāpēc tad, ja barība viņam nav visu laiku pieejama, dzīvniekam notrulinās mednieka instinkts. Šī iemesla dēļ labāk pāriet uz divreizējas ēdināšanas sistēmu diennaktī ar 12 stundu intervālu.

Bez tam ielāgojiet, ka 2 stundas pēc ēšanas kaķis nedrīkst aktīvi trenēties, savukārt pēc treniņa to var barot tikai pēc stundas. Pretējā gadījumā tas var izraisīt vēdera sāpes, vemšanu, caureju un pat kuņģa sagriešanos.

Kā stimulu dresēšanas laikā labāk izmantot kaut ko mīkstu, piemēram, desu, sieru, aknas vai vistu. Sagrieziet kārumu sīkos gabaliņos, apmēram mazā pirkstiņa naga lielumā. Vēl varat mēģināt izmantot sauso barību. Tikai ņemiet vērā to, ka sākumā Jums nāksies dot daudz kārumus savam mīlulim, tāpēc nodarbību dienā samaziniet pārtikas daudzumu.

Dresēt var ar mantiņu palīdzību. Sākumposmā ar šādas mantiņas var izmantot, lai ieinteresētu savu mīluli. Nodarbībām būs piemērotas jebkuras mantiņas, taču labāk izmantot makšķeri. Tikai dresēšanai paredzētās mantiņas kaķim nedrīkst būt pieejamas visu laiku, jo tās ir mantiņas, kuras Jūsu mīlulis var dabūt tikai kopīgi spēlējoties, bet vēlāk tikai par noteiktu komandu un uzdevumu izpildi.

Visiem labi zināms, ka kaķi atšķiras no suņiem arī socializēšanās ziņā – ja suņiem tā ir ārkārtas nepieciešamība, tad kaķiem tā nav pārāk svarīga lieta. Šī iemesla dēļ kaķis nekad nepaliks ar kopā Jums tikai tāpēc, ka Jūs esat viņa saimnieks – kaķa uzticēšanos, mīlestību, cieņu un klausīšanu ir jānopelna. Tieši tāpēc attiecībā uz šiem dzīvniekiem nedrīkst izmantot spiedienu. Mīlestība un pacietība Jums noteikti palīdzēs!

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties