Reklāmkarogs

A+ R A-

Kaķis izkrita pa logu! Ko darīt?

4.9 / 5

Kaķis izkrita pa logu! Ko darīt?

Beidzot ir pienākusi ilgi gaidītā vasara, bet tas nozīmē, ka visur ir atvērti logi, vēdlodziņi un balkona durvis, kas kā magnēts pievelk kaķus, kuri vēlas paelpot svaigu gaisu un pasildīties saulītē, tikai ir viena lieta – kaķi baidās no augstuma! Tāpēc šie drosminieki kļūst par izpletņlēcējiem bez izpletņa! Iepazīstieties ar padomiem, kas jādara, ja arī Jūsu kaķis izvēlējies brīvo lēcienu.

Saskaņā ar zinātnieku veiktajiem pētījumiem, dzīvniekiem, kas nokrituši no zemāka par 7. stāvu, ir smagākas traumas, nekā tiem, kas nokrituši no daudz augstāka (augstāka par 7.) stāva. Proti, visbīstamākie ir piektais – septītais stāvs. Šo faktu ir samērā viegli izskaidrot – ja dzīvnieks krīt no daudz lielāka augstuma, tad viņam ir pietiekami daudz laika pagriezties tā, lai piezemētos uz ķepām. Bet zem ķepām kaķiem ir samērā daudz ādas, tāpēc, viņi, krītot, iepleš ķepas uz dažādām pusēm un planē kā lidojošās vāveres.

Neskatoties uz šiem faktiem, kaķi krišanas laikā nav pasargāti no smagām traumām un lūzumiem. Visbiežāk no loga izkritušie dzīvnieki salauž abu ķepu apakšdelmus. Vēl samērā bieži tiek pilnībā salauzti kauli, kas noved pie spēcīgas audu tūskas, kā rezultātā ķepas zaudē balstu. Mugurkaula lūzumam raksturīgas vēl briesmīgākas sekas, jo tad var iestāties pilnīga paralīze vai iegurņa ekstremitāšu parēze. Taču mīti, kas saistīti ar kaķa deviņām dzīvēm un to, ka šie dzīvnieki piezemējas tikai uz ķepām, kas darbojas kā amortizatori, var tikai kaitēt kaķim, proti, lielākas izredzes izglābt kaķi ir tad, ja Jūs rīkosieties nekavējoties, nevis gaidīsiet, kamēr viss pats sadzīs.

Pat tad, ja pa logu izkritušais kaķis piezemējās uz visām ķepām, pēc tam piecēlās un sāka staigāt, tas vēl nenozīmē, ka viņam viss ir kārtībā. Noteikti pataustiet visus dzīvnieka kaulus, bet labā miera pēc, aizejiet pie veterinārārsta un uztaisiet rentgenu. Nopietnu traumu gadījumos nekavējoties vediet cietušo uz klīniku! Ja Jūs negriezīsieties pie ārsta tuvāko divu stundu laikā pēc notikuma, tad Jūsu mīlulis var palikt paralizēts vai iet bojā.

Pirmās palīdzības sniegšana

1. Ja ir radušās vismazākās aizdomas par kaulu lūzumu, tad nekādā gadījumā neņemiet rokās dzīvnieku, lai viņu pārvietotu uz citu vietu! Vispirms paņemiet kādu lielu dēli vai finiera gabalu, vai arī bieza kartona gabalu, uzklājiet tam pa virsu segu vai mīkstu audumu un pa virsu uzklājiet uzsūcošu plēvi. Tad ļoti uzmanīgi, bez straujām kustībām, nemainot ķermeņa stāvokli, pārvietojiet dzīvnieku uz šo dēli.

2. Apskatiet savu mīluli, vai viņam nav sākusies asiņošana. Ja Jūs pamanījāt spēcīgu asins plūsmu, tad tā, visdrīzāk, ir venozā asiņošana. Ja šāda brūce ir uz ķepas, tad uzlieciet ciešu apsēju nedaudz augstāk par brūci. Ilgi turēt nevajag – ja nelaime notikusi vasarā, tad 1,5 stundu, ja ziemā, tad turiet žņaugu 30 minūtes. Tomēr, ja asiņošana netiks apturēta, tad pagariniet šo procedūru vēl par 15-30 minūtēm. Uz pašas brūces jāuzliek mazāk spiedošu apsēju, kas samitrināts dezinficējošā šķīdumā. To nedrīkst noņemt līdz ārsta apmeklējumam.

Parastas kapilārās asiņošanas gadījumā var izmantot tos pašus dezinficējošos līdzekļus. Lai apturētu asiņošanu, būs piemērota 3% ūdeņraža peroksīds. Žņaugs šajā gadījumā nebūs nepieciešams.

3. Ja tiek konstatēts ekstremitātes lūzums, tad jārīkojas uzmanīgi. Sekojiet tam, lai ekstremitāte netiktu kustināta, jo salauztā kaula daļiņas var nopietni sabojāt iekšējos audus. Dodieties ar savu mīluli pie veterinārārsta, kur viņš fiksēs kaula lūzumu.

4. Pārbaudiet dzīvnieka elpošanu. Smaga elpošana liecina par plaušu sasišanu. Tādā gadījumā ātri dodieties ar savu mīluli pie veterinārārsta, lai ievietotu cietušo skābekļa kamerā. Pa ceļam noteikti atveriet mašīnā logu, lai dzīvniekam būtu pieejams svaigs gaiss. Vēl 10 attālumā no dzīvnieka purna turiet tamponu, kas samitrināts ar spirtu vai šņabi. Tas palīdzēs izvadīt šķidrumu no mīluļa plaušām.

Ielāgojiet, ka pat tad, ja Jūs pēc kritiena neatklājāt savam mīlulim nekādus nopietnus bojājumus, tad, vienalga, būtu labāk doties pie veterinārārsta uz apskati, jo tikai speciālists var pilnībā noteikt to, vai dzīvniekam nav nekādu bojājumu.

Lai lieki neriskētu, ievietojiet logā moskītu tīklu – tad Jūs varēsiet droši vēdināt savu mājokli, bet Jūsu mīlulim nebūs ne mazākas iespējas palidot!

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties