A+ R A-

Mans suns baidās palikt viens

4.9 / 5

Mans suns baidās palikt viens

Suņi – tās ir samērā socializētas būtnes, tāpēc bieži vien saimnieki var saskarties ar problēmu, ka viņu mīlulis baidās palikt mājās viens. Mēdz būt tā, ka suņa bailes ir tik lielas, ka viņa riešanu un gaudošanu dzird visa māja. Minēsim dažus padomus, kas palīdzēs Jūsu mīlulim pārvarēt bailes no vientulības.

Pirmā lieta, kas jādara šajā situācijā – jāiegādājas savam mīlulim krātiņu vai boksu, kuram visu laiku jābūt atvērtam, lai suns jebkurā brīdī varētu tajā ieiet un apgulties. Šeit jābūt suņa personīgajai telpai, kur viņš var paslēpties no nepatikšanām vai vienkārši atpūsties, proti, vieta, kur neviens viņu netraucēs. Jūs taču piekritīsiet, ka psiholoģiski daudz vieglāk, kad Tu zini, ka Tev ir savs personīgais stūrītis. Tieši tāpat ir ar mūsu mazākajiem brāļiem. Parūpējieties, lai šis namiņš būtu arī mājīgs – ieklājiet tur matraci, nolieciet sava suņa mīļākās rotaļlietas, kā arī ielieciet kādu gardu kārumu. Bet pats galvenais – neviens nedrīkst aiztikt suni, ja tas sēž savā namiņā pat tad, ja Jūs vēlaties viņu par kaut ko sodīt! Sunim jājūtas tur pilnīgā drošībā.

Vēl uzdāviniet sunim kādu savu personīgo lietu. Tas varētu būt jebkas, piemēram, veca somiņa. Pastaigas laikā ar suni vienmēr ņemiet šo lietu līdzi, nolieciet to kaut kur uz ceļa un ļaujiet Jūsu mīlulim tai pieiet klāt pirmajam un tikai pēc tam Jūs pieejiet tai klāt. Pat tad, ja Jūs šo lietu vienmēr turat redzamā vietā, biežāk vediet pie tās klāt suni un paši paņemiet to rokās. Parādiet savam mīlulim, ka tā ir Jūsu lieta. Tai pat laikā būtu labi izrādīt pozitīvas emocijas, proti, šī lieta Jūs ļoti priecē. Pirms aiziešanas nolieciet šo lietu uz paklājiņa, kur guļ suns un aizsūtiet uz turieni savu suni. Tādējādi, aizejot, Jūs atstāsiet daļiņu no sevis, savukārt sunim tā ir sava veida garantija, ka Jūs noteikti atgriezīsieties. Suns domā, ka tad, ja Jums ienāks galvā doma pamest visu – gan dzīvokli, gan suni, gan arī mēbeles, bet šai lietai Jūs noteikti atnāksiet pakaļ – jo Jūs vienmēr tā darījāt, tāpēc sunim atliek tikai pagaidīt Jūs blakus šai lietai.

Vēl vajadzētu pakāpeniski pieradināt suni pie klusuma. Šai lietai nāksies veltīt vairākas dienas. Sāciet pieradināt pamazām – apģērbieties, it kā Jūs ietu projām, izejiet ārā pa durvīm un pēc pāris minūtēm nāciet iekšā. Uzslavējiet suni par klusumu un labu uzvedību (Jūsu mīlulis taču šīs dažas minūtes uzvedās labi!), pacienājiet viņu ar kaut ko garšīgu un atkal aizejiet. Atkal atgriezieties un atkal aizejiet. Atkārtojiet šo „vingrinājumu” vairākas reizes. Tikai katru reizi palieliniet savas prombūtnes laiku. Un tā Jūs pakāpeniski pagarināsiet savas prombūtni līdz vairākām stundām. Dažreiz atgriezieties nedaudz ātrāk, proti, tad suns domās, ka Jūs vienmēr esat kaut kur līdzās un varat atgriezties jebkuru katru brīdi. Un centieties nākt atpakaļ nevis tad, kad suns sāk riet, bet tad, kad tas uzvedās labi. Savukārt tad, ja Jūs neuzspējāt, un suns sāka gaudot vai riet, tad pagaidiet, kamēr suns beidz gaudot vai riet, un tikai tad atgriezieties.

Izturieties pret savu suni ar mīlestību, aprunājieties ar to, paskaidrojiet sunim, ka Jūs drīz atgriezīsieties, ka Jūs viņu mīlat un nepametīsiet, bet mājās viņam neviens nenodarīs pāri. Tikai sakiet to no visas sirds – dzīvnieki ļoti labi jūt melus.

Daži saimnieki iegādājas vēl vienu mīluli, lai atrisinātu šo problēmu. Tad suns nepaliek viens, jo pat mazs kaķēns palīdzēs sunim tikt galā ar savām bailēm. Bet tas nav jādara obligāti. Esiet pacietīgi un secīgi – un tad Jūsu suns noteikti pārvarēs savas bailes!

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties