A+ R A-

Bērns un suns. Tas nav bīstami!

4.9 / 5

Bērns un suns. Tas nav bīstami!

Ja jums vai jūsu paziņām gaidāms ģimenes papildinājums, un drīz piedzims bērns, tad šis raksts domāts tieši jums! Droši vien jūs esat domājuši par to, ko darīt tad, ja jūsu mīļotais suns neiemīlēs jauno ģimenes locekli, kā arī tad, ja jūs vēl esat salasījušies visdažādākos šausmu stāstus, ar kuriem ir pilna Interneta telpa, tad jūs var pārņemt šausmas!

Patiesībā viss atkarīgs no suņa audzināšanas. Ja Jūs esat izaudzinājuši labsirdīgu, mīlošu un draudzīgu mīluli, tad ticiet mums, jūsu bērns gūs tikai pozitīvas emocijas! Suns, kurš nepazīst agresiju, parasti pats to neizrāda. Savukārt kucītēm bieži vien šādās situācijās pamostas mātes instinkts, un viņa izturas pret jaundzimušo bērniņu ar mātišķu maigumu. Parasti suņa un bērna attiecības veidojas bez jebkādām problēmām, ja jūsu lolojumam ir vesela, stipra psihe, kā arī viņš nav pieradis uzskatīt sevi par savu saimnieku „visuma centru”. Pasaulē ir ļoti daudz piemēru, kad starp bērnu un suni izveidojas lieliska draudzība.

Kā vienu no spilgtākajiem piemēriem varam minēt sargsuni vārdā Grands. Viņš bija nikns, liels suns. Bet viņš tik ļoti pieķērās savu saimnieku bērnam, ka burtiskā vārda nozīmē neatgāja no viņa nedz dienā, nedz arī naktī. Šis, absolūti izmainījušais suns, sargāja bērnu pastaigu laikā, grūda viņam klāt savu purnu, kad mazulis raudāja, kā arī veica citas tamlīdzīgas darbības, kas nostiprināja viņu draudzību.

Cits interesants piemērs – erdelterjers Džeina, kas centās adoptēt savu saimnieku bērnu! Šis suns apgrieza ar savu degunu saimnieku meitu uz muguras un aplaizīja kā savu kucēnu, pat centās viņu pabarot, noguļoties bērna priekšā uz sāniem, tādējādi dodot piekļuvi saviem pupiem. Džeinai pat parādījās piens, kaut gan viņa nebija stāvoklī!

Neskatoties uz to, tomēr pastāv daži drošības pasākumi, kurus jāievēro, kad parādās mazulis. Vispirmām kārtām, visiem – gan cilvēkiem, gan arī četrkājainajiem draugiem jāievēro higiēnas noteikumus. Ja cilvēkiem viss ir skaidrs, tad suņiem tādas lietas paskaidrot nevar, tāpēc atbildība šajā jautājumā gulstas uz saimnieku pleciem.

  • Pirms mazuļa piedzimšanas veiciet suņa dehelmintizāciju no lenteņiem un cērmēm. Pirmajos divos dzīves gados dariet to katrus trīs-četrus mēnešus. Pēc tam varat veikt to reizi pusgadā.
  • Regulāri iznīdējiet sunim blusas.
  • Nebarojiet suni ar jēlu gaļu, kas nav izgājusi veterinārās pārbaudes.
  • Sekojiet tam, lai suņa spalva vienmēr būtu tīra. Līdz mazuļa sešu mēnešu vecumam katru dienu tīriet to ar birsti un mitru sūkli, pēc tam rūpīgi izslaukiet ar frotē dvieli. Mazgāt suni vajag tik pat bieži, kā agrāk, jo tam nebūs nekāda liela efekta. Kad bērnam paliks seši mēneši, tīriet suņa spalvu vienu reizi divās-trīs dienās. Pēc gada – tik bieži, kā to prasa šīs sugas suņa kopšanas noteikumi.
  • Pastaigu laikā sekojiet tam, lai jūsu suns nerotaļātos ar klaiņojošiem suņiem, kā arī sekojiet tam, lai jūsu mīlulis neaiztiktu atkritumus un neskrietu klāt miskastēm.
  • Sekojiet tam, lai jūsu sunim savlaicīgi tiktu veiktas visas potes. Visvairāk cilvēku dzīvību apdraud trakumsērga, tāpēc katru gadu veiciet profilakses poti savam mīlulim.
  • Neļaujiet savam sunim dzert netīru ūdeni no peļķēm un dīķiem, kā arī ķert peles un žurkas.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties