A+ R A-

Mana kaķene kļuva par mammu, vai kaķa kopšana pēc dzemdībām

4.9 / 5

Mana kaķene kļuva par mammu, vai kaķa kopšana pēc dzemdībām

Dzemdības kaķim, tāpat kā citiem dzīvniekiem – tas ir nopietns process, tāpēc šai lietai jāpieiet ļoti nopietni.

Noteikti sekojiet līdzi tam, kad beidzas dzemdības. Jūs to sapratīsiet, jo pamanīsiet, ka Jūsu kaķenei būs pārtraukusies dzemdes muskulatūras saraušanās, kā arī, aptaustot dzemdētājas vēderu – parasti tas ir samērā blīvs un piepūties, taču pastāv iespēja, ka varētu būt retas dzemdību spazmas. Šajā periodā Jūsu mīļotai kaķenei būs nepieciešams miers. Pievērsiet uzmanību tam, ka viņas ķermeņa temperatūra var nedaudz paaugstināties.

Vēl vajadzētu parūpēties par to, lai līdzās viņas guļvietai visu laiku atrastos pārtika, ūdens, kā arī viņas tualete, jo pirmās diennaktis pēc dzemdībām kaķenēm patīk palikt savā guļvietā un neatstāt mazuļus vienus. Vēl pēc dzemdībām nomainiet apakšā paklātos materiālus, lai tie būtu tīri un svaigi. Bez tam, ņemiet vērā to, ka tiem jābūt gludiem, lai mazuļu nadziņi nevarētu ieķerties šajā materiālā. Nebaidieties, ja dzemdētājai nav apetītes – tas ir pilnīgi iespējams, jo viņa apēda placentu, šī paša iemesla dēļ nākamajā dienā viņai varētu būt caureja. Tai pat laikā Jūsu mīlulei būs vajadzīgs ūdens, toties pienu gan dzert kategoriski aizliegts. Bez tam, nelaidiet pie viņas pirmās dienas svešus cilvēkus, jo tas var izprovocēt agresiju.

Kaķi pēc dzemdībām jābaro biežāk, apmēram 5-6 reizes dienā, ieteicams dot liesu, vieglu pārtiku. Ja kaķene negrib atstāt savus kaķēnus vienus, tad pienesiet viņai klāt ēdienu. Ar varu vilkt projām viņu no mazuļiem nevajag! Viņa tikai lieki satrauksies un vienalga aizskries prom pie saviem kaķēniem. Kaķu namiņu jāuzkopj katru dienu, nepieciešamības gadījumā pat vairākas reizes dienā.

Kaķenei jāsaņem pietiekami daudz šķidrumu un vitamīnus, tostarp, zivju eļļu (dažus pilienus), kalciju un fosfātus (kaulu miltu veidā). Pēc tam, kad kaķenei atņems pēdējo kaķēnu, viņai jādod šķidrumu nākamās 8-12 stundas.

Bieži vien mēdz notikt tā, ka grūsnām un tikko dzemdējušām kaķenēm mēdz būt krampji, tas saistīts ar strauju kalcija samazināšanos organismā. Palīdzēt var tikai veterinārārsts, ievadot to iekšķīgi. Ja krampji ir bieži un nepārtraucas 2-3 stundu laikā, steidzami jāizsauc ārstu, savādāk glābt kaķi būs ļoti grūti. Kamēr Jūs gaidāt ārstu, padzirdiniet kaķeni ar saldu ūdeni vai glikozi.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties