A+ R A-

Mana otrā mamma

4.9 / 5

Svešus bērnus ņem audzināšanā un rūpējas par tiem ne tikai cilvēki, bet arī dzīvnieki. Tomēr šīs četrkājainās radības ne tikai baro svešus mazuļus, bet palīdz nostāties uz kājām pavisam citu sugu atvasēm, dažreiz pat plēsējiem. Kaķi, kas baro kucēnus, un otrādi, vai tīģeri, kas baro sivēnus, un otrādi – lasiet un brīnieties.

1. Zeltainais retrīvers vārdā Izabella kļuva par mammu trīs Bengālijas tīģera mazuļiem. Bioloģiskā māte atteicās no saviem tīģerēniem – Nasiras, Anikas un Sidānijas, proti, atteicās barot viņus 15 stundas pēc to piedzimšanas. Zooloģiskā dārza darbinieki atrada viņai neparastu aizstājēju, un izskatās, ka Izabella lieliski tiek galā ar audžu mammas lomu.

Золотистый ретривер Изабелла стала мамой для трех детенышей бенгальского тигра.

2. Savukārt kādā vācu fermā suns vārdā Katiņa kļuva par barojošo mammu sivēnam. Mazais melnais sivēns vārdā Paulinhens dzimšanas brīdī bija tik mazs, ka viņa miesīgā māte to nemaz nepamanīja. Fermas īpašnieks Rolands Ādams atrada jau praktiski nosalušu sivēnu un tūlīt pat aiznesa to uz barošanu pie sava 8 gadus vecā suņa. Pēc fermera vārdiem, Katiņa uzreiz iemīlēja nelaimīgo tik pat stipri, kā savus kucēnus, un jau pēc dažām dienām viņai parādījās piens. Visticamāk, tagad suns uzskata šo sivēnu par vienu no saviem bērniem.

А вот в одной из немецких ферм собака по имени Катинья стала кормящей мамой для поросенка.

3. Taizemes zooloģiskajā dārzā dzīvo neparasta ģimene – trīs sivēni, kuru mamma ir astoņus gadus veca tīģeriene vārdā Sai Mai. Viņa savus audžu bērnus uzskata par daudz ko vairāk, nekā garšīgas brokastis.

 В зоопарке Таиланда живет необычная семья - три поросенка, у которых мама – восьмилетняя тигрица по имени Саи Маи.

4. Bet aitu suns Laska pieņēma audzināšanā divus pamestus mežacūkas mazuļus. Šie nabadziņi bija jau uz nāves robežas, kad tos atrada jaunās mammas saimnieks. Kad šos nabadziņus atnesa mājās, Laska uzreiz ķērās pie mammas pienākumu pildīšanas – viņa sildīja tos pa naktīm, gādīgi aplaizīja un cēla augšā, kad tie nokrita.

А вот овчарка Ласка усыновила двух брошенных детенышей дикого кабана.

5. Jordānijā kaķis vārdā Smeigela kopā ar saviem kaķēniem izaudzināja kucēnus sava saimnieka mājās. Lieta tāda, ka ar šo kucēnu mammu notika nelaime – viņa gāja bojā zem automobiļa riteņiem, un Smeigela uzņēmās mammas lomu.

 В Иордании кошка Смэйгел наряду со своими котятами выходила щенков в доме своего хозяина.

6. Kāds zemnieks izglāba briedi no ūdens plūdiem Dienvidkorejā. Bet viņa suns lieliski aizstāja viņam mammu – viņa to izauklēja un „nostādīja uz kājām”.

Один крестьянин спас олененка от наводнения в Южной Корее.

7. Savukārt suns vārdā Čia, pomerāņu špics, izbaroja četrus pamestu kaķēnus. Sunim uz to brīdi bija pašam savi 2 nedēļas veci kucēni, bet viņa papildināja savu saimi ar kaķēniem, kurus uz ielas atrada tās saimnieces puisis.

А собака Чиа, померанский шпиц, вскормила четырех брошенных котят.

8. Gorilla vārdā Koko – audžu māte-varone. Viņa audzina kaķēnus no 1984. gada. Gorillu aizsardzības organizācijas brīvprātīgais Jans Tērners atnesa uz centru pamestus kaķēnus. Jo sevišķi Koko iemīlēja rudo kaķēnu vārdā Tīģeris. Pēc Tērnera vārdiem, gorilla pat sākusi ņurdēt no aizkustinājuma. Šī mīlestība ir abpusēja – līdzās Koko kaķēni kļūst mierīgāki.

Горилла Коко – приемная мать-героиня.

9. Bet Indonēzijā makaka, kas ir tēviņš, kļuva par viena jauka ruda kaķēna vecāku.

А в Индонезии макака, которая даже является даже самцом, стала родителем одного миленького рыженького котенка.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties