A+ R A-

Ķenguru mazuļu glābējs

4.9 / 5


Zvaigzne, kas uzņēmās filmās par Austrāliju Kangaroo Dundee („Ķengurs Dandijs”) Kriss Bārns pazīstams ne tikai ar savu lomu šajās filmās. Viņš kļuva par īstu varoni, kas palīdz ķenguru mazuļiem. Viņš izglāba desmitiem ķengurēnu dzīvību, kuru mammas ir gājušas bojā, kamēr tie palika viņu somās.

 

1. Filmu zvaigzne Kriss Bārns ir plaši pazīstam ar savu mīlestību pret dzīvniekiem, viņu sāka saukt par Brolga („austrāliešu dzērve”). Lieta tāda, ka agrāk aktieris nodarbojās ar putnu saglabāšanu Austrālijas Rietumos. Tagad viņš savu dzīvi veltījis ķenguru mazuļu rezervāta izveidei, kuru mammas uz nāvi notriekuši automobiļi, kamēr tie joprojām atradās viņu somās.

Diemžēl ķengura nāve zem automobiļa riteņiem – tā ir samērā bieža parādība. Ne velti automobiļa frontālās daļas aizsargu dēvē par „ķenguru mājvietu”.

 

2. Mūsu varonis atrod bezpalīdzīgus mazuļus nogalināto ķenguru somās, kas guļ ceļmalā.

 

3. „Reiz, strādājot par gidu, es ievēroju ķenguru, kurš gulēja uz ceļa. Es izkāpu no autobusa, lai pārbaudītu viņu,” – stāsta Kriss par to, kā viss sākās.

 

4. „Tā bija uzpūtusies un pūstoša ķenguru mātīte. Viņa bija mirusi jau vairākas dienas, bet viņas somā atradās dzīvs mazulis”.

 

5. Glābējs paņēma ķengurēnu pie sevis. Viņš nosauca mazuli par Palau. Kriss audzināja un baroja viņu, bet pēc gada izlaida atpakaļ savvaļā.

 

6. Pēc šī notikuma Kriss izlēma izveidot rezervātu. „Tik daudzi cilvēki pabrauc garām notriektiem ķenguriem, nenojaušot, ka, iespējams, viņu vēderos tieši tagad atrodas vēl dzīvi mazi ķengurēni”, - sūrojas aktieris.

 

7. Kriss izveidoja glābšanas centru izdzīvojušajiem ķenguru mazuļiem. Tomēr pavisam drīz aktieris secināja, ka pienācis laiks paplašināties – centrā vairs nepietiek vietas.

 

8. Taču Krisam tam nepietika līdzekļu, neskatoties uz to, ka viņš strādāja divos darbos. Tomēr viņš atrada risinājumu – viņš saņēma tēvoča mantojumu.

 

9. Taču Kriss neapstājās pie sasniegtā un turpina paplašināt savu rezervātu, rūpējoties par bezpalīdzīgajiem ķengurēniem. Viņa darbība nepalika nepamanīta, un viņa nopelnus pat atzīmēja BBC kanāls īpaši šim nolūkam izveidotajā raidījumā „Ķengurs Dandijs”.

 

10. Šobrīd Krisa rezervāts izvietojies 90 akru teritorijā. Tur ir krūmāji, kā arī 30 mājas dažāda vecuma ķenguriem un citiem dzīvniekiem.

 

11. Kriss kautrīgi saka, ka to var izdarīt jebkurš.

 

12. Varonis cenšas organizēt rezervātu, kurš būtu maksimāli līdzīgs savvaļai.

 

13. Viņš pat ir uzšuvis no segām un spilvendrānām somas mazuļiem, lai viņi vienmēr būtu siltumā un justos drošībā, kā arī, lai tie vienmēr būtu kopā ar viņu.

 

14. Kad dzīvnieks pilnībā atlabst un kļūst pilnībā gatavs patstāvīgai dzīvei, Kriss izlaiž to viņa dabiskajā vidē.

 

15. Krisa kontā ir vairāk nekā 200 izglābti ķenguri.

 

16. Ķenguru mazuļiem, tāpat kā bērniem, nepieciešama pastāvīga kopšana.

 

17. Taču Kriss nerisina viens visas šīs problēmas – viņš saņem samērā dāsnus ziedojumus. Nākamais ķenguru glābēja solis būs pirmās slimnīcas celtniecība, kas būs paredzēta savvaļas dzīvniekiem Austrālijas centrālajā daļā. Tā atradīsies Krisa rezervāta teritorijā.

 

18. Par saviem nopelniem un lielo dzīvnieku mīlestību 2014. gadā Kriss tika nosaukts par „Austrālijas gada cilvēku”.

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties