A+ R A-

Aklais suns Smailijs

4.9 / 5

Sveiki! Tas ir zeltainais retrīvers Smailijs. Viņam no pašas dzimšanas nav acis. Viņš ir izaudzis fermā, kur dzīvniekus tur pusbadā šauros būros, bet dažus pat izmanto kā barību citiem suņiem. Taču šis jautrais suns kļūs par piemēru daudziem, kas ir vīlušies dzīvē un atmetuši jebkādas cerības – jo viņš, būdams invalīds no dzimšanas, ne tikai ir izdzīvojis, bet arī kļuvis par palīgu cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām.

Smailijam paveicās, ka viņu pamanīja kāda dresētāja vārdā Džoanna, kura paņēma šo nelaimīgo sunīti pie sevis.

Smailijam no dzimšanas ir tukši acu dobumi. Lai tajos neiekļūtu netīrumi un mikrobi, viņa plakstiņi ir aizšūti. Bez tam, sakarā ar to, ka viņš ilgu laiku dzīvojis šaurā būrī, suņa pakaļkājas ir atrofējušās.

Tomēr tas nav traucējis dzīvespriecīgajam sunim kļūt par uzticamu palīgu cilvēkiem.

Tagad Smailijs aktīvi piedalās cilvēku ārstēšanā, kuri sirgst ar smagām fiziskām un psihiskām slimībām.

Dresētāja Džoanna paņēma savā aizgādībā Smailiju pirms 11 gadiem. Un tagad viņa vēlas padalīties ar šo jautro un labsirdīgo suni ar citiem cilvēkiem.

Smailijs apciemo cilvēkus rehabilitācijas centros, kuriem viņš ir nepieciešams. Neskatoties uz to, ka ne visi viņa jaunie draugi var izpaust vārdos savas jūtas, par viņu pateicību liecina smaidi viņu sejās.

Visur, kur parādās Smailijs, valda labsirdība un jautrība.

Bet tie cilvēki, kas nevar paši pārvietoties, spēlējot bumbu ar Smailiju, veic arvien jaunus un jaunus mēģinājumus.

Šo stāstu nofotografēja Steisija Morisone, kuru ļoti aizkustināja Smailija biogrāfija. Viņa nosauca šo stāstu par „Suņa sirdi”. Fotogrāfe atzīmē: „Kad jūs satiekat viņu, pat tad, ja šī tikšanās ilgt tikai īsu brīdi, viņš izmaina jūs”!


You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties