Reklāmkarogs

A+ R A-

Fakti

Interesanti fakti par koalām

Koalas – tie ir jauki dzīvnieciņi, kas dzīvo tālajā Austrālijā. Mēs par šiem dzīvniekiem zinām ļoti maz, jo Eiropā tos var redzēt tikai zooloģiskajā dārzā. Iepazīsimies tuvāk ar šiem dzīvnieciņiem un atklāsim sev dažus interesantus faktus par tiem.

Dzīvnieki izmanto savus instrumentus

Dzīvnieki izmanto savus instrumentus

Daži Darvina atbalstītāji apgalvo, ka cilvēks sāka savu attīstību, kad paņēma rokās koku, lai izmantotu to kā instrumentu. Taču dzīvnieki arī izmanto dažus resursus, lai palīdzētu sev. Piedāvājam iepazīties ar 10 dzīvnieku pasaules pārstāvjiem, kuri ir ļoti atjautīgi šajā jautājumā.

Kaķi, kas iekļauti Ginesa rekordu grāmatā

Daži cilvēki gatavi veltīt visu savu dzīvi, lai iekļūtu Ginesa rekordu grāmatā – viņi izaudzē nereāla garuma nagus, matus, trenējas, apgūstot visdažādākos trikus, notievē, pieņemas svarā utt. Nereti tas viss aiziet līdz absurdam. Savukārt mēs nolēmām paskatīties, kādiem kaķiem izdevies iekļūt šajā grāmatā.

Kā tiek izgatavoti konservi un mitrā barība

Mēs nesen rakstījām par to, kā tiek izgatavota sausā dzīvnieku barība. Šodien noskaidrosim, kā tiek izgatavoti konservi un mitrā barība.

Mājdzīvnieku barības izgatavošanas process

Pēdējā laikā arvien biežāk mājdzīvnieku īpašnieki savus mīluļus baro ar jau gatavu barību, jo, saskaņā ar etiķeti, šāda barība satur visus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Taču šāda veida barības piedāvājums ir ļoti plašs, kā arī tā tiek iedalīta vairākos veidos, proti, sausā barība, mitrā barība un konservi. Šī iemesla dēļ bieži vien ļoti grūti izvēlēties kādu konkrētu barību. Tāpēc mēģināsim tikt skaidrībā, kā tiek gatavota šāda veida barība. Iesākumā iepazīsimies ar sausās barības izgatavošanas posmiem.

Amizanti fakti par dzīvniekiem

Amizanti fakti par dzīvniekiem

Piedāvājam iepazīties ar vēl dažiem amizantiem un interesantiem faktiem par mūsu mazākajiem brāļiem.

Kāda atmiņa ir manam kaķim? Tests

Kāda atmiņa ir manam kaķim?

Visiem labi zināms, ka kaķi grūtāk padodas dresūrai, nekā suņi. Bet tas vēl nenozīmē to, ka viņi ir dumjāki, vai arī viņiem ir pārāk slikta atmiņa. Vienkārši kaķiem ir tāds raksturs – ja gribēs, tad Tu vari darīt, ko gribi, bet kaķis neizkustēsies no vietas! Bet Jūs varat itin viegli pārbaudīt, cik komandas spēj iegaumēt Jūsu kaķis – vai ir vērts tērēt laiku un nervus tā dresūrai, vai ļaut tam dzīvot savu mierīgo kaķa dzīvi!

10 interesanti fakti par to, kā guļ dzīvnieki

Ciešs un labs miegs ļoti svarīgs gan ikvienam cilvēkam, gan arī visiem dzīvniekiem, jo miega laikā mēs atjaunojam spēkus, lai nākamajā dienā mēs varētu ar jauniem spēkiem pildīt savus pienākumus un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Tikai mūsu miegs ievērojami atšķiras no tā, kā guļ dzīvnieku pasaules pārstāvji, nereti šī atšķirība ir ļoti pārsteidzoša! Šajā sakarā vēlamies minēt dažus interesantus faktus par to, kā guļ faunas pārstāvji:

Uzņēmīgie delfīni sadarbojas ar cilvēku

Uzņēmīgie delfīni sadarbojas ar cilvēku

Daži delfīni no Lagūnas, kas atrodas Brazīlijas dienvidu daļā, iemācījušies vistiešākajā vārda nozīmē sadarboties ar vietējiem zvejniekiem, kas ir ļoti izdevīgi gan cilvēkiem, gan arī viņiem pašiem. Kā liecina pēdējie veiktie pētījumi, kuru rezultāti publicēti žurnālā Royal Society Biology Letters, tie delfīni, kas labprāt palīdz cilvēkiem, savā vidē ir daudz uzņēmīgāki par saviem ciltsbrāļiem.

Amizanti fakti par dzīvniekiem

Amizanti fakti par dzīvniekiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interesantus faktus par dzīvniekiem, no kuriem daži izraisa smaidu.

Fakti un mīti par kaķiem

Fakti un mīti par kaķiem

Pastāv neskaitāmi mīti, kas saistīti ar kaķiem. Mēs paņēmām pašus izplatītākos no tiem un izlēmām noskaidrot to, kas šajos mītos ir taisnība, bet kas – nē.

Interesanti fakti par suņiem.

Любопытные факты о собаках.

Jūs esat pārliecināti, ka zināt visu par savu lolojumu? Piedāvājam Jums iepazīties ar faktiem, kas parādīs Jūsu iemīļoti sunīti pavisam no negaidītas puses.

KAĶUfakti

Izrādās, ka pastāv neskaitāmi interesanti fakti par kaķiem. Piedāvājam Jums iepazīties ar tiem.

Tilti lielākajām migrācijām

Cilvēku civilizācija attīstās par labu cilvēkam, vienlaicīgi traucējot dabai un citiem planētas Zeme iemītniekiem. Piemēram, aktīvi būvētie autoceļi bieži vien atrodas uz dzīvnieku dabiskajiem migrācijas ceļiem, kuri jau kopš seniem laikiem dzīvo šajā apvidū. Lai novērstu šo dzīvnieku bojāeju, kuri nokļūst zem automobiļu riteņiem, daudzās valstīs tiek uzcelti tilti, kas paredzēti vietējo meža iemītnieku pārvietošanās nodrošināšanai.

Baltroku gibons žāvājas. Pēc pēdējiem pētījumiem tika noskaidrots, ka giboniem un soprano operdziedātājiem ir sarežģīta balss veidošanas anatomija un viņi izmanto vienādu tehniku.

Kāpēc suņi grozās pirms gulētiešanas?

Jūs laikam esat redzējis, ka Jūsu mīlulis pirms aizmigšanas, grozās vienā vietā. Pēc speciālistu domām tas ir saistīts ar dzīvojušo savvaļas dabā senču ieradumiem. Tādā veidā viņi piespieda zāles un lapas pie zemes, lai izveidotu vietu gulēšanai, kaut ko līdzīgu ligzdai.

Baltais degunradzis miesassargu uzraudzībā

Baltais degunradzis ir tik rets dzīvnieks, ka viena no Āfrikas dabas parkiem, kur to skaits ir tikai 4, viņi mīt miesassargu uzraudzībā.

Saprotam kaķu paradumus

Kaķiem ir savi paradumi, bet vai tie tiešām nozīmē to, kā mēs to saprotam?

Atklāts gepardu ātruma noslēpums


Zinātnieki jau sen mēģina atklāt, kā gepardam izdodas tik ātri skriet. Nevienam nav noslēpums, ka atbilde slēpjas šo kaķi anatomijas īpatnībās. Pēc rūpīgas viņu muskuļu izpētes, japāņu zinātnieki nonāca pie secinājuma, ka, pēc sava darbības principa, tie atgādina automobili.

 

Kādā krasā ir pantera?


Kādā krasā ir pantera? Pirmkārt, tāds dzīvnieks dabā neeksistē.
Senie grieķi aizguva un adaptēja no sanskritu valodas vārdu „pandarab”, kas tulkojumā nozīmē „baltdzeltens” un attiecināja to uz tīģeriem, bet ar vārdu „panthera” sauca visus dzīvniekus.

Kā zināms, žāvāšanos kompensē skābekļa trūkumu un sniedz svaiguma sajūtu. Un, ja cilvēks žāvājas, kad viņam gribās gulēt vai ir garlaicīgi, tad dzīvniekiem viss ir pavisam savādāk.

 

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties