A+ R A-

Visdārgākās kaķu šķirnes pasaulē

4.9 / 5

Самые дорогие породы кошек в мире

Kaķi – tās ir vienas no visnoslēpumainākajām būtnēm pasaulē. Droši vien tāpēc mēs tos tik ļoti mīlam. Viņu dēļ mēs esam gatavi uz visu – pērkam pašu dārgāko barību, skaistas majestātiskas mājiņas, pufus, spilventiņus, visu-visu, lai mūsu mīlulis justos karaliski. Daži nežēlo naudu arī paša dzīvnieka iegādei. Piedāvājam Jums iepazīties ar pasaulē visdārgāko kaķu topu.

Bengālijas kaķis

3. vietu mūsu topā ieņem Bengālijas kaķis, kura cena ir aptuveni 3 tūkstoši dolāri. Pagaidām mūsu valstī var itin reti sastapt šīs šķirnes pārstāvjus. Šo šķirni ieguva pagājušā gadsimta 60-tajos gados, sakrustojot Āzijas savvaļas leoparda kaķi ar parastu kaķi. Šīs šķirnes „izgudrotāja” – Džeina Milla, zinātniece no ASV. Viņas galvenais mērķis bija panākt to, lai cilvēki pārstātu atbalstīt barbarisko mežos mītošo savvaļas plēsēju iznīcināšanu. Proti, kad tāds plēsējs staigās pa māju, cilvēki sāks viņu uzskatīt par vienkāršu mājdzīvnieku. Zinātniece nekļūdījās – kaķa hibrīds ar fantastiski skaisto nokrāsu un savvaļas senču gēniem iekaroja planētas pašu bagātāko cilvēku sirdis. Šādas sugas kaķēns maksā 800-3000 dolārus, bet tiem, kas vēlas iegūt super elitārus Bengālijas šķirnes kaķēnus – būs jārēķinās ar 145 000 dolāriem.

 Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķis

Ašera

2. vieta pieder Ašerai – mājas mini leopardam, kura cena ir 22 tūkstoši dolāri. Pēc Ašeras kaķa saimnieces vārdiem, šis mini leopards – tā ir pati iekārojamākā kaķu šķirne pasaulē. Šie kaķi parādījās ASV, 2006. gadā uz Āzijas leoparda kaķa, Servala kaķa un mājas kaķa gēnu bāzes. Izmēru ziņā Ašera neatpaliek no Savannas, paša dārgākā kaķa pasaulē (sk. zemāk). Neskatoties uz to, ka kaķēns maksā lielu naudu, to nemaz nav tik viegli iegādāties. Ja Jums ir iepaticies šis brīnums, tad pierakstieties gadu uz priekšu, jo gadā tiek izaudzēti tikai apmēram 100 dzīvnieki. Tomēr, pierakstoties rindā, jāsamaksā drošības naudu 6 tūkstošu dolāru apmērā.

Ašera

Ašera

Ašera

Savanna

Visdārgāko kaķu pasaulē topa līderis ir Savanna, kura cena ir 23 tūkstoši dolāri. Tas ir savvaļas Servala mājas variants. Šī suga tika izveidota pagājušā gadsimta 80-tajos gados. Sakarā ar to, ka turīgiem iedzīvotājiem ļoti patīk lielie kaķu dzimtas pārstāvji, kā arī, lai aizsargātu no viņiem īstus leopardus un gepardus, selekcionāri izveidoja lielisku alternatīvu – ārējā izskata ziņā bargs un bīstams zvērs, bet patiesībā maigs un komunikabls dzīvnieks. Viņu pat var dresēt. Pirmais šīs unikālās šķirnes pārstāvis pasaulē nāca 1986. gadā. Tas bija Servala tēviņa un Siāmas mājas kaķa krustošanas rezultāts. Pateicoties savvaļas sencim, šī kaķa izmēri ir iespaidīgi: skausta augstums - 45 centimetri, bet svars – 14 kg. Kaut gan, šeit viss atkarīgs no tā, kādai paaudzei tas pieder. Jo kaķis vairāk līdzīgāks Servalam, jo tas ir lielāks un dārgāks. Savannas kaķa cena svārstās 12-23 tūkstošu dolāru robežās. Paradumu ziņā viņi ir līdzīgi suņiem – viņiem patīk spēlēt „aportu”, staigāt pa ielām pie siksniņas un pat peldēt ūdenī. Tai pat laikā viņiem nav kaķiem raksturīgās neatkarības. Kad Savannas kaķa saimnieks ir mājās, tad viņš iet tam visur līdzi, bet kad tas aiziet – gaida savu saimnieku pie durvīm.

Visdārgāko kaķu pasaulē topa līderis ir Savanna

Visdārgāko kaķu pasaulē topa līderis ir Savanna

Visdārgāko kaķu pasaulē topa līderis ir Savanna

Komentāri  

#3 anna samoilova 2015-05-26 14:34
paldies par uzinasanu par kakiem es ari nezinaju ka dasadas pisetas ira tadi kaki uz pasaules .un man ira liels prieks ka jus rakstiet par viniem loti liels prieks paldies ka lavat man par viniem uzinati paldies, paldies, paldies , . ...
#2 kerija 2013-08-16 16:23
lesa
#1 Jorens 2013-02-19 22:30
Interesanti, paldies par rakstu, bet kas ir tie super elitārie bengālijas kaķi?

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties