A+ R A-

Meinkūns

4.9 / 5

Viena no populārākām kaķu šķirnēm ir meinkūns, kuras pārstāvji ir ievērojami lielāki par saviem brāļiem. Šķirne ir izveidojusies Amerikas štatā Meins, kur laika apstākļi ir līdzīgi Sibīrijai.

Par šķirni

  • Комментарии: 0
  • Комментарии: 0
  • Комментарии: 0
  • Комментарии: 0
  • Комментарии: 0
  • Комментарии: 0

Tik interesantas un neparastas šķirnes rašanās ir noslēpumā tīta. Eksistē pat vairākas leģendas. Saskaņā ar skaistāko no tām Marija Antuanete, mēģinot glābties no nāves Lielās Franču revolūcijas laikā, nolēma bēgt uz Ameriku. Taču pirms bēgšanas viņa nosūtīja savu favorītu Samuelu Klū ar sešiem Norvēģijas meža kaķiem. Pati īpašniece beigās nomira, bet viņas mājas dzīvnieki sasniedza Ameriku un izklīda pa tās apkārtni, veidojot daudzas savienības ar vietējiem aborigēnu kaķiem. Un, kaut arī zinātnieki strīdas par šķirnes rašanās, daudzi no viņiem ir pārliecināti, ka tās veidošanā varēja ņemt dalību savvaļas meža kaķi, kuri mīt Ziemeļamerikas mežos.

Ārējam izskatam ir raksturīga masīva uzbūve ar kvadrātveidīgo galvas līniju, lielām acīm un platu krūškurvi. Šiem kaķiem ir līdzena kaulu struktūra. Meinkūni ir gari, smagi, muskuļaini ar taisnstūrveida ķermeni un ar garu krītošu uz leju asti. Labs muskuļu tonis un stingra miesas uzbūve rada sajūtu, ka kaķis ir spēcīgs un stiprs. Parasti, mātītes ir proporcionāli mazākas par tēviņiem, bet vilnas garums un biezums ir atkarīgs no sezonas.

Raksturs

Šķirne vispārējo mīlestību ieguva ne tikai, pateicoties savam ārējām izskatam, bet arī maiga un ļoti dzīvespriecīga rakstura dēļ. Šie pēc izskata bargie kaķu milži pavisam nav agresīvi attiecībā uz cilvēku un pret citiem dzīvniekiem. Tieši tāpēc viņi veiksmīgi dzīvo lielās ģimenēs, kur ir mazie bērni vai daudz kaķu un suņu. Vēl šiem milžiem ļoti patīk ūdens. Daži saimnieki atstāj pat mazu ūdens strūklu, lai mīlulim nebūtu garlaicīgi un varētu spēlēties. Vēl viena īpatnība – meinkūniem jābūt visu notikumu kursā, viņi ir ļoti ziņkārīgi. Lai kas arī nenotiktu mājās, meinkūns vienmēr būs notikumu centrā kā pilnvērtīgs ģimenes loceklis.

Aprūpe

Meinkūna aprūpe ir samērā vienkārša. Neskatoties uz garu spalvu, pietiek vienu reizi nedēļā veikt ķemmēšanu. Vienīgais, spalvas mešanas laikā, kas notiek vienreiz gadā, viņam jāvelta ikdienas uzmanība. Bieži viņus mazgāt nav nepieciešams, jo tie ir samērā tīrīgi dzīvnieki, viņi labi izlaiza sevi paši. Labāk periodiski apgriezt nagus – tā Jūs pasargāsiet savas mēbeles no saskrāpēšanas. Uzstādiet arī nagu asināšanas vietu. Šim mērķim noderēs stabiņš vai speciāls stūrveidīgs nagu asinātājs, ko var piestiprināt pie sienas. Dzīvnieka austiņām vienmēr jābūt tīrām, bez smaržas un izdalījumiem. Notīrīt austiņas var ar mitro vates tamponiņu, ko samitrina specialā losjonā.

Barošana

Meinkūns nav izvēlīgs ēdienā. Viennozīmīgi ēdienam jābūt sabalansētam. Šiem kaķiem nav tieksmes uz pārbarošanos, tāpēc var droši trauciņā likt mīluļa barību, bet viņš pats izlems, cik daudz viņš ēdīs. Vienkārši sekojiet, lai barība vienmēr būtu. Un neaizirstiet par ūdeni! Īpaši, ja pārsvarā Jūsu mājas dzīvnieks ēd sauso barību.

 Komentāri  

#1 Ezekiel 2015-08-14 05:58
Mana ieraksta pamatdoma ir tāda, ka muļķīgi laist
garām iespējas (savu nezināšanu vai neizpratnes dēļ) ko sniedz Internets.


My homepage - latvijas veselības izglītības asociācija (www.hallu.lv: http://www.hallu.lv/)

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties