A+ R A-

Zinātnieki izskaidroja, kāpēc suņi seko savam saimniekam kā aste

4.9 / 5

Nevienam nav noslēpums, ka suņi dievina savus saimniekus un visur skrien viņiem pakaļ, gluži kā aste! Dažus tas pat nogurdina. Neskatoties uz to, ka šāda uzvedība nav raksturīga visiem suņiem, tā tomēr ir bieži sastopama parādība, neatkarīgi no mīluļa sugas un vecuma. Zinātnieki izanalizēja šo dzīvnieku īpatnību, ņemot vērā dažus zinātniskus faktus, un nonāca pie tādiem secinājumiem.

Viens no skaidrojumiem ir tāds, ka suņi ir bara dzīvnieks, proti, zinātnieki, uzskata, ka suns savu saimnieku uztver kā bara vadoni. Tāpēc viņam vienmēr jāseko. Vai otrādi, Jūsu mīlulis uzskata Jūs par zemāka ranga dzīvnieku un pieskata Jūs.

Zinātnieki neizslēdz arī to, ka suns tādā veidā izrāda rūpes un mīlestību. Viņi veica eksperimentu, ar kura palīdzību tika konstatēts, ka suņi tik tiešām mīl cilvēku un uztver viņu kā ģimenes locekli. To noskaidrot palīdzēja MRT aparāts, kurš noskenēja suņa smadzenes, pateicoties kam varēja redzēt suņa smadzeņu reakciju uz dažādiem kairinātājiem – nepazīstamu cilvēku un dzīvnieku balsis, saimnieka balsi, kā arī uz smaržām, gan zināmām, gan arī tādām, kuras dzīvnieki sajuta pirmo reizi. Zinātnieki konstatēja, ka, dzirdot saimnieka balsi vai sajūtot pazīstamu smaržu, dzīvnieka smadzenēs aktivizējas zona, kas atbild par „atlīdzību”.

Proti, zinātnes pasaule ir pierādījusi, ka suņa uzticamā mīlestība – tā nav izdomāta lieta un tukši vārdi, bet tā tik tiešām eksistē!

You have no rights to post comments

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties