A+ R A-

Dzīvnieki un šķirnes

Nevienam nav noslēpums, ka suņi dievina savus saimniekus un visur skrien viņiem pakaļ, gluži kā aste! Dažus tas pat nogurdina. Neskatoties uz to, ka šāda uzvedība nav raksturīga visiem suņiem, tā tomēr ir bieži sastopama parādība, neatkarīgi no mīluļa sugas un vecuma. Zinātnieki izanalizēja šo dzīvnieku īpatnību, ņemot vērā dažus zinātniskus faktus, un nonāca pie tādiem secinājumiem.

Visretākās kaķu šķirnes

Pavisam nesen mēs rakstījām par visretākajām suņu šķirnēm, šodien aplūkosim visretākās kaķu šķirnes. Šajā sarakstā iekļautas gan pavisam jaunas kaķu šķirnes, gan arī tādas kaķu šķirnes, kurām ir vairāk kā gadsimtu sena vēsture. Šo kaķu šķirnes atrodas uz izmiršanas robežas.

Pašas retākās suņu šķirnes

Cilvēki vienmēr cenšas sekot līdzi jaunākajām modes tendencēm. Tieši tāpēc, parādoties jaunām suņu šķirnēm, vecās, kādreiz tik ļoti populārās, tiek ātri aizmirstas un kļūst ļoti retas. Šī iemesla dēļ ar laiku šīs šķirnes kļūst arvien grūtāk izaudzēt. Tā visa rezultātā palielinās šo sugu pārstāvju cenas. Vēl nesen mēs rakstījām par pašām dārgākajām kaķu šķirnēm, tad tagad piedāvājam iepazīties ar retām un dārgām suņu šķirnēm.

Ilgdzīvotāji dzīvnieku pasaulē

Cilvēki nepārtraukti dzenās pakaļ nemirstības eliksīram, izstrādā kaut kādus preparātus, lai kaut vai nedaudz pagarinātu sava mūža ilgumu, taču mums pagaidām nav izdevies sasniegt nemaz pusi no dažu faunas pārstāvju vidējā vecuma. Piedāvājam Jums iepazīties ar 10 dzīvniekiem, kuru dzīves ilgums ir garāks par citiem faunas pārstāvjiem. Zīmīgi, ka viņi visi dzīvo ūdenī. Ūdenim tik tiešām piemīt lieliskas īpašības!

Mini-pigi – moderni mājdzīvnieki

Katru gadu stilīgi cilvēki cenšas arvien vairāk izcelties ar savu ekstravaganci. Ja ar apģērbu pārsteigt apkārtējos tagad ir samērā grūti, tad lietā tiek likti mājdzīvnieki. Pēc mazo sunīšu masveida buma modē nākusi mini-pigu turēšana (proti, mazas cūciņas). Šis mājdzīvnieku veids parādījās salīdzinoši nesen, taču pašlaik tie ir ļoti populāri dzīvnieciņi. Ja Jums iepatikušās šīs mazās cūciņas, tad mēs pastāstīsim, kā tas kopt.

Daži interesanti fakti par dzīvnieku seksu

Mūsu visatļautības laikmetā daudzi lieki nekautrējoties runā par seksu. Šī iemesla dēļ mēs arī nolēmām pieskarties šai tēmai, bet, protams, saistībā ar dzīvnieku pasauli. Piedāvājam Jums ielūkoties četrkājaino dzīvē un uzzināt dažus interesantus faktus.

Vienradži eksistē, bet tikai ūdenī

Par tādiem mistiskiem dzīvniekiem kā vienradži mēs zinām no mistiskām leģendām. Visi ir par viņiem dzirdējuši, bet diemžēl neviens nav redzējis. Tomēr dabā eksistē vienradži, tikai viņi dzīvo ūdenī, un viņu otrais nosaukums – jūras narvalis.

Bezdelīgas saīsināja savus spārnus, lai izdzīvotu

Amerikāņu zinātnieki, kas novēroja baltpieres bezdelīgas 30 gadu garumā, nonāca pie secinājuma, ka šie putni ir spējuši pielāgoties tik bīstamai antropogēnai parādībai, kā, piemēram, automobiļu trases, uz kurām iet bojā neskaitāmi visdažādāko sugu dzīvnieki.

Tādas dažādas kazas

Reizēm redzi neparastus dzīvniekus un brīnies, kā daba varēja radīt tādus brīnumus! Kādas asociācijas jums rada kazas? Uzreiz nāk atmiņā mājas kaza, kura ganās zaļā pļavā un dod pienu un vilnu. Taču ir arī tādas kazas, kuras uzrāpjas uz kokiem un zaudē samaņu redzot draudus. Iepazīsimies ar mums trim neparastām kazām kvalitāte.

Spalvainās cūkas

Шерстистые свиньи

Šādi pūkainie sivēni bija ļoti iecienīti Anglijā un citās Eiropas valstīs XX gadsimta sākumā. Savas spalvas dēļ viņi vairāk līdzinājās aitām, nekā saviem ciltsbrāļiem – parastām cūkām. Diemžēl 1972. gadā Lielbritānijā izmira pēdējie šīs sugas pārstāvji. Pastāvēja uzskats, ka „cūkas-aitas” ir praktiski pazudušas.


Pērtiķi slēpj laulības pārkāpumus

Izrādās, ka no neuzticības, aizdomām un greizsirdības „cieš” ne tikai cilvēki, bet arī dzīvnieki. Saskaņā ar Mičiganas universitātes zoologu jaunāko pētījumu rezultātiem, daži dzīvnieki mēģinājuši noslēpt savu neuzticību. Vismaz šāda uzvedība tika novērota gelada sugas pērtiķiem.

Самые дорогие породы кошек в мире

Kaķi – tās ir vienas no visnoslēpumainākajām būtnēm pasaulē. Droši vien tāpēc mēs tos tik ļoti mīlam. Viņu dēļ mēs esam gatavi uz visu – pērkam pašu dārgāko barību, skaistas majestātiskas mājiņas, pufus, spilventiņus, visu-visu, lai mūsu mīlulis justos karaliski. Daži nežēlo naudu arī paša dzīvnieka iegādei. Piedāvājam Jums iepazīties ar pasaulē visdārgāko kaķu topu.

Suņu šķirnes: labradors

Suņu šķirnes: labradors bildes

Par vienu no pašām populārākajām suņu šķirnēm uzskatāmi labradori. Šie suņi lieliski piemēroti cilvēku pavadoņa, glābēja, kā arī ieroču pienesēja darbam.

Vidusāzijas aitu suns

Lai kļūtu par tādu, kādu mēs viņu redzam šodien, alabajs veica ilgu ceļu no attāla Tibetas doga senča. Šis ceļš gāja caur Mezopotāmiju, kur piedalījās medībās uz lieliem zvēriem, caur Grieķiju, no kurienes zem nosaukuma epīras suns izplatījās pa visu Vidusjūru. Romieši izmantoja šos suņus savās asiņainās izrādēs. Bet 4. un 3. gs. p.m.ē. mūsdienas Turkmenistānas teritoriju piepildīja imigranti no Irānas, kuri atveda līdzi savus suņus, ļoti līdzīgus mūsdienīgiem alabajiem. Gadsimtu laikā šie suņi attīstījās kā ganu suņi, saglabājot sevī senču garu. Īsts aziāts, sargā ganāmpulku, ir spējīgs uzbrukt jebkuram pretiniekam. Veicot ar ganāmpulku desmitus kilometrus, alabajs pārvarēja lielus attālumus.

Rozā zilonis

Par prieku glamūrām blondīnēm steidzamies paziņot, ka dabā eksistē ne tikai rozā baloži, par kuriem nesen Jums stāstījām, bet arī rozā ziloņi.

Mēs jau esam pieraduši pie eksotiskiem kaķiem bez vilnas – sfinksiem. Izrādās, ka dabā eksistē arī pliki sunīši. Šķirne ir ksoloitckuintls vai ksolo, kuras dzimtene ir Meksika.

Meinkūns

Viena no populārākām kaķu šķirnēm ir meinkūns, kuras pārstāvji ir ievērojami lielāki par saviem brāļiem. Šķirne ir izveidojusies Amerikas štatā Meins, kur laika apstākļi ir līdzīgi Sibīrijai.

Glamūrs dabā

Šī ziņa noteikti iepriecinās blondīnes. Izrādās, ka dabā eksistē rozā baloži.

Jorkšīras terjers

Pēdējā laikā arvien biežāk uz ielas var satikt elegantu dāmu, pastaigājoties ar jorkšīras terjeru parīti. Tā nav tikai modes tendence, bet arī tas, ka šo šķirni var turēt pat pašā mazākajā dzīvoklī.


Vienam parastam Ķīnā dzīvojošam kaķim Tomam izauga divi savādi desmit centimetrus gari veidojumi, kas pēc savas formas atgādina spārnus. Viņa saimniece izskaidro sava mīluļa jaunveidojumus ar reakciju uz seksuālām ielas kaķeņu tieksmēm. Pēc Toma īpašnieces vārdiem, pavasarī viņu būtība aplenca vesels kaķu vērums. Pārslodzes rezultātā kaķim sāka parādīties spārni.

Izrādās, ka mūsu mīluļi dalās uz labročiem un kreiļiem. Tas ir, tapāt kā cilvēkiem, vieniem mājas dzīvniekiem dominē labā puslode, bet citiem – kreisā. Un, pateicoties Kalifornijas veterināriem ārstiem, tagad mēs varam to patstāvīgi noteikt. Kāds tad patiesībā ir mūsu četrkājainais?

Lai arī cik bezgalīga būtu cilvēka fantāzija, vairāk par māti dabu viņš izdomāt nevar. Ja tā padomāt, Zeme ir tik daudzkrāsaina, tik daudzveidīga ir dzīvnieku pasaule, arī flora! Tas viss taču tika radīts ar noteiktu mērķi. Vai Jūs nekad neesat domājis, kāpēc zebras ir strīpainas?

 

Visgrandiozāko putnu daudzumu vienuviet Zemes virsū var redzēt Austrumāfrikas reģionā Kenijas ezeros. Ezermalu līnija sārtojas koši sakarā, jo tā ir pārpildīta ar miljoniem flamingo. Profesionāls savvaļas dabas fotogrāfs Martins Harvijs (Martin Harvey) nofotografēja šo satriecošu skatu

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties