A+ R A-

Interesanti

Nevienam nav noslēpums, ka suņi dievina savus saimniekus un visur skrien viņiem pakaļ, gluži kā aste! Dažus tas pat nogurdina. Neskatoties uz to, ka šāda uzvedība nav raksturīga visiem suņiem, tā tomēr ir bieži sastopama parādība, neatkarīgi no mīluļa sugas un vecuma. Zinātnieki izanalizēja šo dzīvnieku īpatnību, ņemot vērā dažus zinātniskus faktus, un nonāca pie tādiem secinājumiem.

Mana otrā mamma

Svešus bērnus ņem audzināšanā un rūpējas par tiem ne tikai cilvēki, bet arī dzīvnieki. Tomēr šīs četrkājainās radības ne tikai baro svešus mazuļus, bet palīdz nostāties uz kājām pavisam citu sugu atvasēm, dažreiz pat plēsējiem. Kaķi, kas baro kucēnus, un otrādi, vai tīģeri, kas baro sivēnus, un otrādi – lasiet un brīnieties.

Aklais suns Smailijs

Sveiki! Tas ir zeltainais retrīvers Smailijs. Viņam no pašas dzimšanas nav acis. Viņš ir izaudzis fermā, kur dzīvniekus tur pusbadā šauros būros, bet dažus pat izmanto kā barību citiem suņiem. Taču šis jautrais suns kļūs par piemēru daudziem, kas ir vīlušies dzīvē un atmetuši jebkādas cerības – jo viņš, būdams invalīds no dzimšanas, ne tikai ir izdzīvojis, bet arī kļuvis par palīgu cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām.

Kaķis strādā par medbrāli


Nelielā poļu pilsētiņā - Bidgoša notika ļoti labestīgs notikums dzīvnieku pasaulē, kam jākalpo par lielisku piemēru mums, cilvēkiem.

Ķenguru mazuļu glābējs


Zvaigzne, kas uzņēmās filmās par Austrāliju Kangaroo Dundee („Ķengurs Dandijs”) Kriss Bārns pazīstams ne tikai ar savu lomu šajās filmās. Viņš kļuva par īstu varoni, kas palīdz ķenguru mazuļiem. Viņš izglāba desmitiem ķengurēnu dzīvību, kuru mammas ir gājušas bojā, kamēr tie palika viņu somās.

Interesanti fakti par koalām

Koalas – tie ir jauki dzīvnieciņi, kas dzīvo tālajā Austrālijā. Mēs par šiem dzīvniekiem zinām ļoti maz, jo Eiropā tos var redzēt tikai zooloģiskajā dārzā. Iepazīsimies tuvāk ar šiem dzīvnieciņiem un atklāsim sev dažus interesantus faktus par tiem.

Dzīvnieki izmanto savus instrumentus

Daži Darvina atbalstītāji apgalvo, ka cilvēks sāka savu attīstību, kad paņēma rokās koku, lai izmantotu to kā instrumentu. Taču dzīvnieki arī izmanto dažus resursus, lai palīdzētu sev. Piedāvājam iepazīties ar 10 dzīvnieku pasaules pārstāvjiem, kuri ir ļoti atjautīgi šajā jautājumā.

Kaķi, kas iekļauti Ginesa rekordu grāmatā

Daži cilvēki gatavi veltīt visu savu dzīvi, lai iekļūtu Ginesa rekordu grāmatā – viņi izaudzē nereāla garuma nagus, matus, trenējas, apgūstot visdažādākos trikus, notievē, pieņemas svarā utt. Nereti tas viss aiziet līdz absurdam. Savukārt mēs nolēmām paskatīties, kādiem kaķiem izdevies iekļūt šajā grāmatā.

Kā tiek izgatavoti konservi un mitrā barība

Mēs nesen rakstījām par to, kā tiek izgatavota sausā dzīvnieku barība. Šodien noskaidrosim, kā tiek izgatavoti konservi un mitrā barība.

10 stāsti par suņu uzticību

10 stāsti par suņu uzticību

Mums visiem labi zināms, ka suns – tas ir pats labākais cilvēka draugs. Ļoti grūti atrast dzīvnieku, kurš varētu apsteigt suni šajā jomā. Piedāvājam Jums iepazīties ar 10 pašiem aizkustinošākajiem stāstiem par suņiem, kas pārsteidz ar savu drosmi, mīlestību pret saviem saimniekiem.

Visretākās kaķu šķirnes

Pavisam nesen mēs rakstījām par visretākajām suņu šķirnēm, šodien aplūkosim visretākās kaķu šķirnes. Šajā sarakstā iekļautas gan pavisam jaunas kaķu šķirnes, gan arī tādas kaķu šķirnes, kurām ir vairāk kā gadsimtu sena vēsture. Šo kaķu šķirnes atrodas uz izmiršanas robežas.

Mājdzīvnieku barības izgatavošanas process

Pēdējā laikā arvien biežāk mājdzīvnieku īpašnieki savus mīluļus baro ar jau gatavu barību, jo, saskaņā ar etiķeti, šāda barība satur visus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Taču šāda veida barības piedāvājums ir ļoti plašs, kā arī tā tiek iedalīta vairākos veidos, proti, sausā barība, mitrā barība un konservi. Šī iemesla dēļ bieži vien ļoti grūti izvēlēties kādu konkrētu barību. Tāpēc mēģināsim tikt skaidrībā, kā tiek gatavota šāda veida barība. Iesākumā iepazīsimies ar sausās barības izgatavošanas posmiem.

Pašas retākās suņu šķirnes

Cilvēki vienmēr cenšas sekot līdzi jaunākajām modes tendencēm. Tieši tāpēc, parādoties jaunām suņu šķirnēm, vecās, kādreiz tik ļoti populārās, tiek ātri aizmirstas un kļūst ļoti retas. Šī iemesla dēļ ar laiku šīs šķirnes kļūst arvien grūtāk izaudzēt. Tā visa rezultātā palielinās šo sugu pārstāvju cenas. Vēl nesen mēs rakstījām par pašām dārgākajām kaķu šķirnēm, tad tagad piedāvājam iepazīties ar retām un dārgām suņu šķirnēm.

Ilgdzīvotāji dzīvnieku pasaulē

Cilvēki nepārtraukti dzenās pakaļ nemirstības eliksīram, izstrādā kaut kādus preparātus, lai kaut vai nedaudz pagarinātu sava mūža ilgumu, taču mums pagaidām nav izdevies sasniegt nemaz pusi no dažu faunas pārstāvju vidējā vecuma. Piedāvājam Jums iepazīties ar 10 dzīvniekiem, kuru dzīves ilgums ir garāks par citiem faunas pārstāvjiem. Zīmīgi, ka viņi visi dzīvo ūdenī. Ūdenim tik tiešām piemīt lieliskas īpašības!

Mini-pigi – moderni mājdzīvnieki

Katru gadu stilīgi cilvēki cenšas arvien vairāk izcelties ar savu ekstravaganci. Ja ar apģērbu pārsteigt apkārtējos tagad ir samērā grūti, tad lietā tiek likti mājdzīvnieki. Pēc mazo sunīšu masveida buma modē nākusi mini-pigu turēšana (proti, mazas cūciņas). Šis mājdzīvnieku veids parādījās salīdzinoši nesen, taču pašlaik tie ir ļoti populāri dzīvnieciņi. Ja Jums iepatikušās šīs mazās cūciņas, tad mēs pastāstīsim, kā tas kopt.

Amizanti fakti par dzīvniekiem

Amizanti fakti par dzīvniekiem

Piedāvājam iepazīties ar vēl dažiem amizantiem un interesantiem faktiem par mūsu mazākajiem brāļiem.

Kāda atmiņa ir manam kaķim?

Visiem labi zināms, ka kaķi grūtāk padodas dresūrai, nekā suņi. Bet tas vēl nenozīmē to, ka viņi ir dumjāki, vai arī viņiem ir pārāk slikta atmiņa. Vienkārši kaķiem ir tāds raksturs – ja gribēs, tad Tu vari darīt, ko gribi, bet kaķis neizkustēsies no vietas! Bet Jūs varat itin viegli pārbaudīt, cik komandas spēj iegaumēt Jūsu kaķis – vai ir vērts tērēt laiku un nervus tā dresūrai, vai ļaut tam dzīvot savu mierīgo kaķa dzīvi!

Daži interesanti fakti par dzīvnieku seksu

Mūsu visatļautības laikmetā daudzi lieki nekautrējoties runā par seksu. Šī iemesla dēļ mēs arī nolēmām pieskarties šai tēmai, bet, protams, saistībā ar dzīvnieku pasauli. Piedāvājam Jums ielūkoties četrkājaino dzīvē un uzzināt dažus interesantus faktus.

10 interesanti fakti par to, kā guļ dzīvnieki

Ciešs un labs miegs ļoti svarīgs gan ikvienam cilvēkam, gan arī visiem dzīvniekiem, jo miega laikā mēs atjaunojam spēkus, lai nākamajā dienā mēs varētu ar jauniem spēkiem pildīt savus pienākumus un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Tikai mūsu miegs ievērojami atšķiras no tā, kā guļ dzīvnieku pasaules pārstāvji, nereti šī atšķirība ir ļoti pārsteidzoša! Šajā sakarā vēlamies minēt dažus interesantus faktus par to, kā guļ faunas pārstāvji:

Uzņēmīgie delfīni sadarbojas ar cilvēku

Daži delfīni no Lagūnas, kas atrodas Brazīlijas dienvidu daļā, iemācījušies vistiešākajā vārda nozīmē sadarboties ar vietējiem zvejniekiem, kas ir ļoti izdevīgi gan cilvēkiem, gan arī viņiem pašiem. Kā liecina pēdējie veiktie pētījumi, kuru rezultāti publicēti žurnālā Royal Society Biology Letters, tie delfīni, kas labprāt palīdz cilvēkiem, savā vidē ir daudz uzņēmīgāki par saviem ciltsbrāļiem.

Kā amerikāņi kaķi padarīja par aģentu

Pagājušā gadsimta 60-tajos gados, kad nanotehnoloģijas vēl nebija tik ļoti attīstītas, kā šodien, Centrālās izlūkošanas pārvaldes aģentiem ienāca prātā doma, kā savā darbā izmantot visparastāko kaķi. Par to, kas no tā visa sanāca vai nesanāca, tad arī būs mūsu nelielais, bet tai pat laikā interesantais stāsts.

Paši bagātākie dzīvnieki pasaulē

Pārsteidzoši, cik kontrastaina ir mūsu pasaule – daudzi cilvēki dzīvo greznībā, nezinot, kur likt naudu, bet citi cieš badu, gaidot palīdzību no ārpasaules. Tāpat mēdz notikt arī dzīvnieku pasaulē – vieni kaķi un suņi klīst pa ielām un meklē pārtiku, bet citiem ir tāda bagātība, par kādu pat daži veiksmīgi biznesmeņi nesapņo. Piedāvājam Jums iepazīties ar četrkājainiem bagātniekiem.

Vienradži eksistē, bet tikai ūdenī

Par tādiem mistiskiem dzīvniekiem kā vienradži mēs zinām no mistiskām leģendām. Visi ir par viņiem dzirdējuši, bet diemžēl neviens nav redzējis. Tomēr dabā eksistē vienradži, tikai viņi dzīvo ūdenī, un viņu otrais nosaukums – jūras narvalis.

Amizanti fakti par dzīvniekiem

Amizanti fakti par dzīvniekiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interesantus faktus par dzīvniekiem, no kuriem daži izraisa smaidu.

Bezdelīgas saīsināja savus spārnus, lai izdzīvotu

Amerikāņu zinātnieki, kas novēroja baltpieres bezdelīgas 30 gadu garumā, nonāca pie secinājuma, ka šie putni ir spējuši pielāgoties tik bīstamai antropogēnai parādībai, kā, piemēram, automobiļu trases, uz kurām iet bojā neskaitāmi visdažādāko sugu dzīvnieki.

Fakti un mīti par kaķiem

Fakti un mīti par kaķiem

Pastāv neskaitāmi mīti, kas saistīti ar kaķiem. Mēs paņēmām pašus izplatītākos no tiem un izlēmām noskaidrot to, kas šajos mītos ir taisnība, bet kas – nē.

Reizēm redzi neparastus dzīvniekus un brīnies, kā daba varēja radīt tādus brīnumus! Kādas asociācijas jums rada kazas? Uzreiz nāk atmiņā mājas kaza, kura ganās zaļā pļavā un dod pienu un vilnu. Taču ir arī tādas kazas, kuras uzrāpjas uz kokiem un zaudē samaņu redzot draudus. Iepazīsimies ar mums trim neparastām kazām kvalitāte.

Interesanti fakti par suņiem.

Любопытные факты о собаках.

Jūs esat pārliecināti, ka zināt visu par savu lolojumu? Piedāvājam Jums iepazīties ar faktiem, kas parādīs Jūsu iemīļoti sunīti pavisam no negaidītas puses.

Pingvīni džemperos

Pingvīni džemperos

Neskatoties uz to, ka šis stāsts notika pirms dažiem gadiem, taču tas ir tik spilgts, ka to ir vērts laiku pa laikam pieminēt. Tas ir stāsts par to, ka cilvēki, cenšoties novērst katastrofu, kas draudēja ar globālu pingvīnu iznīkšanu, uzvilka šiem dzīvniekiem adītus džemperus.

Kāds saimnieks vēlas nokristīt... kaķi

Kāds Ņižņenovgoroda iedzīvotājs vārdā Vjačeslavs Bogovs izlēmis pieradināt savu mīluli pie kristiešu reliģijas. Piecgadīgā kaķa saimnieks, kuru viņš nosauca par Ortodoksu, izlēmis to nokristīt.

Шерстистые свиньи

Šādi pūkainie sivēni bija ļoti iecienīti Anglijā un citās Eiropas valstīs XX gadsimta sākumā. Savas spalvas dēļ viņi vairāk līdzinājās aitām, nekā saviem ciltsbrāļiem – parastām cūkām. Diemžēl 1972. gadā Lielbritānijā izmira pēdējie šīs sugas pārstāvji. Pastāvēja uzskats, ka „cūkas-aitas” ir praktiski pazudušas.


Pērtiķi slēpj laulības pārkāpumus

Izrādās, ka no neuzticības, aizdomām un greizsirdības „cieš” ne tikai cilvēki, bet arī dzīvnieki. Saskaņā ar Mičiganas universitātes zoologu jaunāko pētījumu rezultātiem, daži dzīvnieki mēģinājuši noslēpt savu neuzticību. Vismaz šāda uzvedība tika novērota gelada sugas pērtiķiem.

Самые дорогие породы кошек в мире

Kaķi – tās ir vienas no visnoslēpumainākajām būtnēm pasaulē. Droši vien tāpēc mēs tos tik ļoti mīlam. Viņu dēļ mēs esam gatavi uz visu – pērkam pašu dārgāko barību, skaistas majestātiskas mājiņas, pufus, spilventiņus, visu-visu, lai mūsu mīlulis justos karaliski. Daži nežēlo naudu arī paša dzīvnieka iegādei. Piedāvājam Jums iepazīties ar pasaulē visdārgāko kaķu topu.

Suņu šķirnes: labradors bildes

Par vienu no pašām populārākajām suņu šķirnēm uzskatāmi labradori. Šie suņi lieliski piemēroti cilvēku pavadoņa, glābēja, kā arī ieroču pienesēja darbam.

KAĶUfakti

Izrādās, ka pastāv neskaitāmi interesanti fakti par kaķiem. Piedāvājam Jums iepazīties ar tiem.

Lai kļūtu par tādu, kādu mēs viņu redzam šodien, alabajs veica ilgu ceļu no attāla Tibetas doga senča. Šis ceļš gāja caur Mezopotāmiju, kur piedalījās medībās uz lieliem zvēriem, caur Grieķiju, no kurienes zem nosaukuma epīras suns izplatījās pa visu Vidusjūru. Romieši izmantoja šos suņus savās asiņainās izrādēs. Bet 4. un 3. gs. p.m.ē. mūsdienas Turkmenistānas teritoriju piepildīja imigranti no Irānas, kuri atveda līdzi savus suņus, ļoti līdzīgus mūsdienīgiem alabajiem. Gadsimtu laikā šie suņi attīstījās kā ganu suņi, saglabājot sevī senču garu. Īsts aziāts, sargā ganāmpulku, ir spējīgs uzbrukt jebkuram pretiniekam. Veicot ar ganāmpulku desmitus kilometrus, alabajs pārvarēja lielus attālumus.

Ne velti mēdz teikt, ka dzīvnieki – tie ir mūsu labākie draugi. Vēl jo vairāk tāpēc, ka viņi nekad nenodod un skatās uz Tevi kā uz Dievu, tāpēc arvien biežāk var dzirdēt dažādus stāstus par to, kā faunas pārstāvji izglābuši cilvēka dzīvību. Piedāvājam iepazīties ar virkni šādiem stāstiem un lieku reizi padomāt, vai mēs pret viņiem izturamies ar tik pat lielām rūpēm un mīlestību?

Rozā zilonis

Par prieku glamūrām blondīnēm steidzamies paziņot, ka dabā eksistē ne tikai rozā baloži, par kuriem nesen Jums stāstījām, bet arī rozā ziloņi.

Cilvēku civilizācija attīstās par labu cilvēkam, vienlaicīgi traucējot dabai un citiem planētas Zeme iemītniekiem. Piemēram, aktīvi būvētie autoceļi bieži vien atrodas uz dzīvnieku dabiskajiem migrācijas ceļiem, kuri jau kopš seniem laikiem dzīvo šajā apvidū. Lai novērstu šo dzīvnieku bojāeju, kuri nokļūst zem automobiļu riteņiem, daudzās valstīs tiek uzcelti tilti, kas paredzēti vietējo meža iemītnieku pārvietošanās nodrošināšanai.

Mēs jau esam pieraduši pie eksotiskiem kaķiem bez vilnas – sfinksiem. Izrādās, ka dabā eksistē arī pliki sunīši. Šķirne ir ksoloitckuintls vai ksolo, kuras dzimtene ir Meksika.

Meinkūns

Viena no populārākām kaķu šķirnēm ir meinkūns, kuras pārstāvji ir ievērojami lielāki par saviem brāļiem. Šķirne ir izveidojusies Amerikas štatā Meins, kur laika apstākļi ir līdzīgi Sibīrijai.

Baltroku gibons žāvājas. Pēc pēdējiem pētījumiem tika noskaidrots, ka giboniem un soprano operdziedātājiem ir sarežģīta balss veidošanas anatomija un viņi izmanto vienādu tehniku.

Jūs laikam esat redzējis, ka Jūsu mīlulis pirms aizmigšanas, grozās vienā vietā. Pēc speciālistu domām tas ir saistīts ar dzīvojušo savvaļas dabā senču ieradumiem. Tādā veidā viņi piespieda zāles un lapas pie zemes, lai izveidotu vietu gulēšanai, kaut ko līdzīgu ligzdai.

Kaut arī saka, ka dekoratīvie sunīši bija radīti tikai priekš dīvāna un dāmu somiņām, mūsu varonis Tobijs – Tibetas sunītis - pierādīja, ka tādi sunīši ir spējīgi uz varonīgu rīcību.

Glamūrs dabā

Šī ziņa noteikti iepriecinās blondīnes. Izrādās, ka dabā eksistē rozā baloži.

Pēdējā laikā arvien biežāk uz ielas var satikt elegantu dāmu, pastaigājoties ar jorkšīras terjeru parīti. Tā nav tikai modes tendence, bet arī tas, ka šo šķirni var turēt pat pašā mazākajā dzīvoklī.

Pa ielu ziloni vadīja…


21.oktobrī Vladivostokas iedzīvotāji savām acīm vēroja vienu no slavena Krilova fabulas ainām iemiesojumu dzīvē.

Baltais degunradzis ir tik rets dzīvnieks, ka viena no Āfrikas dabas parkiem, kur to skaits ir tikai 4, viņi mīt miesassargu uzraudzībā.

Saprotam kaķu paradumus

Kaķiem ir savi paradumi, bet vai tie tiešām nozīmē to, kā mēs to saprotam?


Zinātnieki jau sen mēģina atklāt, kā gepardam izdodas tik ātri skriet. Nevienam nav noslēpums, ka atbilde slēpjas šo kaķi anatomijas īpatnībās. Pēc rūpīgas viņu muskuļu izpētes, japāņu zinātnieki nonāca pie secinājuma, ka, pēc sava darbības principa, tie atgādina automobili.

 

Kādā krasā ir pantera?


Kādā krasā ir pantera? Pirmkārt, tāds dzīvnieks dabā neeksistē.
Senie grieķi aizguva un adaptēja no sanskritu valodas vārdu „pandarab”, kas tulkojumā nozīmē „baltdzeltens” un attiecināja to uz tīģeriem, bet ar vārdu „panthera” sauca visus dzīvniekus.

Kā zināms, žāvāšanos kompensē skābekļa trūkumu un sniedz svaiguma sajūtu. Un, ja cilvēks žāvājas, kad viņam gribās gulēt vai ir garlaicīgi, tad dzīvniekiem viss ir pavisam savādāk.

 


Vienam parastam Ķīnā dzīvojošam kaķim Tomam izauga divi savādi desmit centimetrus gari veidojumi, kas pēc savas formas atgādina spārnus. Viņa saimniece izskaidro sava mīluļa jaunveidojumus ar reakciju uz seksuālām ielas kaķeņu tieksmēm. Pēc Toma īpašnieces vārdiem, pavasarī viņu būtība aplenca vesels kaķu vērums. Pārslodzes rezultātā kaķim sāka parādīties spārni.

Izrādās, ka mūsu mīluļi dalās uz labročiem un kreiļiem. Tas ir, tapāt kā cilvēkiem, vieniem mājas dzīvniekiem dominē labā puslode, bet citiem – kreisā. Un, pateicoties Kalifornijas veterināriem ārstiem, tagad mēs varam to patstāvīgi noteikt. Kāds tad patiesībā ir mūsu četrkājainais?

Lai arī cik bezgalīga būtu cilvēka fantāzija, vairāk par māti dabu viņš izdomāt nevar. Ja tā padomāt, Zeme ir tik daudzkrāsaina, tik daudzveidīga ir dzīvnieku pasaule, arī flora! Tas viss taču tika radīts ar noteiktu mērķi. Vai Jūs nekad neesat domājis, kāpēc zebras ir strīpainas?

 

Visgrandiozāko putnu daudzumu vienuviet Zemes virsū var redzēt Austrumāfrikas reģionā Kenijas ezeros. Ezermalu līnija sārtojas koši sakarā, jo tā ir pārpildīta ar miljoniem flamingo. Profesionāls savvaļas dabas fotogrāfs Martins Harvijs (Martin Harvey) nofotografēja šo satriecošu skatu

Draudzīgs Barsis vēl tic mīlestībai. Simpātisks patversmes "Labās mājas" iemītnieks, neskatoties uz nodevību, mīl un tic cilvēkiem/p>

Multimēdiju portāls petnews.lv piedāvā iepzīties ar spelēt mīlētāju runci Uno, kuru bezrūpīgi cilvēki atstāja pieturā, trušu būrī.

Multimēdiju portāls petnews.lv atkal apmeklēja patversmi "Labās mājas" un piedāvā iepazīties ar jaunu dzīvnieku mājas iemītnieci - maigu kaķenīti Simonu.

Portāls petnews.lv bija ciemos kaķu un suņu patversmē „Labās Mājas”. Organizācijas direktore Astrīda Kārkliņa pastāstīja par to, kā viss ir sācies, attīstījies, par dzīvnieku mājas darbu un par tā iemītniekiem. Uz viena maza sunīša vārdā Alta nelaimīgā likteņa piemēra, var redzēt, cik dažkārt cietsirdīgi mēdz būt cilvēki. Un kamēr pastāv tāds jēdziens cilvēku bezatbildība, tādas patversmes būs pārpildīti ar vientuļiem četrkājainiem draugiem.

Reklāmkarogs

Jaunākie

Lasītākas

Ielogoties